Restaurant DIKKER THIJS Gezelligheid in clubleven. AMSTERDAM Diner-dansant v.a. f 1.75-Lunch f 1.25 ZEEUWSCHEHOEK AMERICAN BAR 9 December 1934—1939. „Goedenmiddag, heeren" zoo komen we weer bij elkaar, iederen Zaterdagmiddag in ons clubcafé van ons mooie stadion. Als de vete ranen op de Zaterdagmiddagen in December en Januari niet spelen, dan ontmoet men elkaar in ons mooie stadioncafé. Een traditie van jaren her, reeds op ons oude veld, in de kamer van Jack, kwamen daar de spelers, de cracks van het wonderteam en veteranen, te zamen om een kletspraatje te maken. De komende- en afgeloopen wedstrijden gingen daar over de tong en zoo ontstond een ongezochte „voetbalconcentratie" toen nog niet uitgevonden door Lotsy. En nu wordt het zaakje op denzelfden voet voortgezet, nu echter in onze mooie clubzaal. Een paar weken terug was het ook zoo, hier een tafeltje bridge, daar een tafeltje zwik, en dan de groote klets- tafel. Plotseling een luide kreet: „Jongens, volgende week Zaterdag, 9 December 1930, bestaat ons stadion 5 jaar, het le lustrum, dat is toch zeker een herdenkingsdatum". Hiertoe werd dan ook besloten en gezien de tijdsomstandigheden zouden we het doen met een eenvou dige hutspot met klaprib maaltijd. De kosten 75 ct. per man en met 40 man hadden we dus voor 30.hutspot; een flink potje. De datum was daar en na een gezellige apperatief trokken wij op ter hutspot. In ons eigen restaurant stonden lange gedekte tafels gereed met 40 couverts en kon het spel beginnen. Een prettige eterij met de noodige kwinkslagen en veel gelach. Zoo tegen het einde nam de tafelpraeses het woord om deze „gedenkwaardige datum" te herdenken. Hij her innerde aan den gezelligen ouden tijd met houten tribunes en tent, aan de vele, zeer vele, echte Ajacieden, waaronder met 20- en dertig jarig lidmaatschap, welke allen, zonder uitzondering, elk op eigen wijze, hun steentje hebben bijgedragen om dit kolossale bouwwerk te wrochten. Aan de dagen van jolijt maar ook van zorgen, welke wij allen met Ajax hebben meegemaakt. En thans nu wij het eerste lustrum herdenken in ons eigen kasteel, ons eigen restaurant en clubzaal, nu deed het hem genoegen te constateeren dat gezelligheid en clubleven in Ajax nog altijd hoogtij vieren. Tot slot nog, onder een kopje koffie, een napraatje en toen huistoe. Jammer genoeg, zoo is het niet geweest, maar het volgende lustrum reken ik toch op een hutspotmaaltijd. M. Wat denk M. van Erwtensoep met worst.... of zou dat een Snert- maaltijd worden? (Red.). lederen avond 5 uur hei bekende Wiener Schrammel-kwarieio.l.v. Willv Radinger 167

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 15