Ajax2-Zeeburgia2 5-0 (en nog iets) Zondag 1.1. heb ik dan eindelijk de voetbal ik wist eerlijk gezegd niet meer of zoo'n ding rond dan wel vierkant was weer eens zien rollen. Ons tweede elftal moest n.l. in het krijt treden tegen Zeeburgia 2, en daar ik gaarne wilde zien hoe onze reserves hadden overwin terd, ben ik eens een kijkje gaan nemen. Ons groote veld was aan Watergraafsmeer verhuurd, hoorde ik. Verhuurd is wel wat héél groot woord, want ik geloof dat er negen man en een paardekop als betalende toeschouwers fungeerden, en die paar enkelingen moeten zich na afloop nog wel bekocht gevoeld hebben ook. Véél woorden zal ik aan deze malle verhuurderij maar niet verspillen; laten we echter vertrouwen dat het volgende seizoen deze krankzinnigheid afgeloopen zal zijn. Want twee feiten willen we vóór alles toch even vaststellen; deze wedstrijden leveren onze club geen dollar op, en wat nog véél erger is.... ze verpesten onze clubgeest. Het heeft geen zin om waarheden te verdoezelen, maar daar er zéér velen zijn die over deze zaak precies zoo denken als ik, kan het wellicht zijn nut hebben als we dit eens zwart op wit in onze krant kunnen lezen. Ajax kwam met de volgende opstelling in het veld: Ons tweede veld was daar er 's morgens al door onze Junioren op gespeeld was ontzettend zwaar, zoodat de bal min of meer in de vette prut smoorde (arme grasmat). Toch ging het meeste initiatief direct van Ajax-zijde uit, en toen ter Horst een kansje kreeg, omspeelde hij prachtig den vijandelijken keeper en deponeerde het donkerbruine geval in de touwen. Een beauty, Karei. Nog geen vijf minuten later een pass van Aukema naar Karei, een schijnbewegingen Bleeker kreeg de bal op een presenteer-blaadje, in dit geval op zijn linker slof. een doffe dreun en het was twee nul. Uit den aard der zaak is zoo'n tweede goal een prachtgelegenheid om een poosje van je renten te gaan leven, maar ditmaal was de doelpuntenhonger zóó groot, dat we alweer een bevlieging kregen, en uit een magnifieke kopbal scoorde Karei zoowaar nummer drie. Maar nu was het dan blijkbaar ook welletjes, nu eerst een kwartiertje uitblazen hoor, en daar Zeeburgia zich van dezen achterstand geen syllable aantrok, integendeel juist hun allerbeste beentje voor gingen zetten, kreeg onze achterhoede het zéér hard te verantwoorden. Maar Wepner ver tikte het eenvoudig zich zoomaar te laten passeeren, we zagen hem eenige pracht-safes verrichten, en als hij „los" riep, had hij dat vette ding „klemvast" in zijn veilige handen, en transporteerde hij de knikker de andere kant op. Ook Klijn vertolkte een groote Full Back partij, zijn opstellen en wegwerken was eerste klasse. Stroker liet als linkshalf zien, dat hij het voetballen nog niet was verleerd, als een nijdig stuk prikkeldraad slingerde hij zich overal op en over, en speelde den bal telkens keurig naar zijn medespelers. Ondanks de veldmeerderheid van Zeeburgia, wist onze achterhoede zich staande te houden, en uit een grandioos samenspelletje wisten wij zelfs de score tot vier nul op te voeren. Uit den aard der zaak is Leemhuis geen back, toch maakte hij er ook nu weer het allerbeste van, waar voor we hem hier gaarne een pluim geven. Na de rust was er niet zoo heel veel meer aan, wel werd er nog eens door ons gedoelpunt, Wepner Leemhuis Kluf Veen Stam Bleeker K. ter Horst Klijn Stroker Aukema Haan 165

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1940 | | pagina 13