Ajax-Blauw Wit 0-2. IN MEMORIAM Jacques van Doorneveld. Hendrik Kemner. was. Nog waren wij den schrik niet te boven, of een misverstand gaf den Bl.-Wit-man Westphal gelegenheid om den bal in het verlaten Ajax-doel te deponeeren engeef een man met honger naar doel punten in zoo'n wedstrijd zoo'n kans! Daar stond hetkeihard.... glashelder Op de ruïne van een aan gruizelementen geslagen illusie mocht Ajax verder bouwen. mocht Ajax zijn schouders onder een sisy- phus-arbeid zetten, die ook hier moeilijk en nutteloos bleek. Wel kwam de steen éénmaal aan den top van den berg.... schoot Piet van Reenen prachtig langs Ferwerdamaar een lawine van Bl.- Wit-enthousiasme wierp een Westwal op, die niet meer te nemen was. Wel liep Ajax keer op keer storm, kwamen er scheuren en deuken in den Blauw-Wit-muuren hierbij denken wij aan het projectiel, dat Fisher tegen de lat keilde(5 c.m. lager, Gerrit!)aan de kansen, die Jan Stam kreeg (om de haren uit je hoofd te trekken, Jan!), maar een breuk of een gat slaan in dit bouwwerk van wils kracht, bleek het najagen van een utopie. Blauw-Wit had de deur naar de zege dichtgeslagen en Ajax zocht vergeefs naar den be roemden of beruchten kier. En toen de voetbal-wapens van Ande- riessen en zijn strijdmakkers bot en stomp geslagen waren, gaf Bl.- Wit, via de voetbalkunst van v. Nol, nog één vlijmscherpen houw. Met een 31 achterstand was Ajax reddeloos verloren en zoo ein digde op een triesten Novemberdag, met Ajax en zijn aanhang in een trieste stemming de match van het seizoen. Blauw-Witters, gij hebt in een eerlijken kampin sportieven strijd, zonder eenigen dissonant de zegepalm weggedragen. Als „good loosers",„shake hands"!, maaral hebben wij dan verloren, verslagen zijn wij niet en.... in het Olympisch Stadion krijgen wij onze revanche. De dans om den bal.... de danse macabre om de Ajax-kampioens- kroon is nog niet uitgedraaid. De weg naar de gouden plak is moei lijk en lang Blauw-Wit, als je er komt, dan brengen wij onze welgemeende hulde, maar.... nog is Ajax niet verloren en wij hebben wel meer ver achter gestaan. So long! BROWN. Door den dood ontvielen ons in de maand November twee onzer getrouwen, die wij hier tezamen gedenken. J. van Doorneveld en H. Kemner behoorden tot onze oudste donateurs, die met ons den groei der vereeniging hebben beleefd en bij alle mogelijke gebeurtenissen van hun belangstelling hebben doen blijken. Hun nagedach tenis zal bij ons steeds in eere blijven. 126

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 6