Van Heusden Ter Beek Tiepen Hordijk Focken Hardeveld Blom Stam Bloem Bakker Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Hoewel de onzen meerendeels in den aanval waren, gelukte het toch aan Swift om het eerste te scoren. Deze tegenslag was voor Ajax een aansporing om met verdubbele energie aan te pakken, en nog vóór half time hadden Stam en Bloem, met goede doelpunten, den stand reeds in ons voordeel gewijzigd. Na de rust wederom een vlotte partij Ajax-voetbal, bekroond met voltreffers van Stam, Focken (penalty) en Bakker. Allen hebben goed gespeeld, met Focken als uitblinker. Bakker, die geen gelegenheid heeft om te trainen, komt echter dikwijls Ausdauer te kort. Uit dit verhaal kunnen wij dus concludeeren dat, met slechts tien man uitkomen, nog geen beletsel behoeft te zijn om een overwinning uit het vuur te sleepen. Junioren 2, het is een knap stuk werk ge weest en als jullie in staat zijn om met tien man Swift te kloppen, dan moet met 11 spelers Bl.-Wit van den kop verdrongen kunnen worden. Come on, boys!.... de tanden op elkander.... aan het einde van het seizoen drie junioren-elftallen kampioen, zou echt iets voor Ajax zijn. gesp. gew. gel. verl. Junioren 3 6 6 0 0 Goede wijn behoeft geen krans en sinds jaren een Ajax-junioren- team ook niet. De weg naar het kampioenschap is echter „a long one" en daar in deze afdeeling zestien hindernissen genomen moeten worden om aan het eindpunt te arriveeren, kunnen wij nog lang niet victorie kraaien. Tot nu toe gaat alles echter gesmeerd en waarom zullen wij ons dan zorgen maken? Het zesde slachtoffer van ons derde Junioren-elftal was H.E.D.W., welke vereeniging met 52 haar neus aan Ajax zijn schild stootte. Aan jullie de taak, vrienden, om ervoor te zorgen, dat eventueele kampioenschap-in-den-weg-staanders de hardheid van Ajax' wapentuig (figuurlijk dan!) ondervinden. ADSPIRANTEN. Kunnen wij, zooals uit het bovenstaande gebleken is, over de pres taties van onze Junioren-teams meer dan tevreden zijn, onze adspi- ranten-elftallen geven minder reden tot juichen. gesp. gew. gel. verl. Adspiranten 1 6 3 2 1 Adspiranten 2 4 3 0 1 Adspiranten 3 8 6 0 2 Adspiranten 4 5 5 0 0 Adspiranten 5 7 5 0 2 Adspiranten 6 4 2 1 1 Uit het staatje blijkt, dat alleen het vierde elftal nog ongeslagen is en dat de overige elftallen alreeds twee of meer punten aan hun resp. tegenstanders hebben moeten laten. Het eerste elftal staat op de vierde plaats met 3 punten achterstand op Blauw-Wit. Van dezen tegenstander werd thuis met 31 verloren, maaren dit is misschien een lichtpunt doordat goede krachten als Couton en van Dijk elders gerequireerd waren, was ons team erg gehandicapt. Zelfs hadden onze jongens tot ca. 10 minuten voor het einde met 10 de leiding, doch een inzinking bracht ons ten slotte 148

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 28