Jeugdvoetbal-flitsen Daar, door de slechte weersomstandigheden, het jeugdvoetbal eenige weken heeft stilgelegen en dientengevolge van de Ajax-keien in spé weinig te vertellen valt, is het nu een geschikte gelegenheid, om de competitie-standen der diverse elftallen bijgewerkt tot en met 3 December eens ten toon te stellen. Om dan te beginnen-. gesp. gew. gel. verl. Junioren 1 8 8 0 0 Deze cijfers laten o.i. aan duidelijkheid niets te wenschen over en het behoeft dan ook geen betoog, dat de kansen van dit elftal op het eeremetaal, weer buitengewoon goed genoteerd staan. Wel ligt er nog een kaper, die naar den naam D.W.S. luistert, op de kust, maar in het eerste treffen bleven onze jongens de baas, zoodat we de return-match met vertrouwen tegemoet kunnen zien. De twee laatste wedstrijden door dit elftal gespeeld, leverden één dikke en één ma gere overwinning op. Tegen Blauw-Wit werd met scherp geschoten en met een 70 neder laag konden de jongens van v. Heeswijk naar huis gaan. Er werd door onze vertegenwoordigers bijzonder vlot gespeeld en Blauw-Wit had dan ook niet veel in de melk te brokkelen. Onze vleugelspelers, Petrie en Estie, hadden een zeer productieve bui en namen het leeu wendeel der doelpunten voor hun rekening. De match tegen de Volewijckers was wel de slechtste, die tot nu toe werd gespeeld en de uitslag 32 geeft duidelijk weer, dat de Y-kanters hun huid niet voor een schimmetje van de hand hebben gedaan. De punten gingen echter mee naar de Meer en pel: slot van zaken gaat het in de competitie nu eenmaal om „de knikkers". De eerste helft van het programma hebben wij alzoo ongeslagen afge werkt en de tweedecaptain Koersde daad en het woord is aan jou en je clubmakkers! gesp. gew. gel. verl. Junioren 2 6 5 0 1 In deze afdeeling gaat Blauw-Wit 2 aan het hoofd en nemen onze junioren de tweede plaats in. Onze achterstand bedraagt slechts één punt en daar wij met BI.-Wit nog een balletje te schillen hebben thuis verloren wij n.l. met 41 hebben wij onze kans nog geheel in eigen handen. De laatste door dit elftal gespeelde wedstrijden brachten twee gelijk luidende overwinningen op. O.V.V.O. en Swift werden beiden met 51 verslagen. Over den wedstrijd tegen Swift schrijft onze collega Piet van Os het volgende: Tot mijn spijt heb ik vandaag wederom moeten meemaken, dat onder mijn leiding een Ajax-team in het veld verscheen met minder dan elf man. Dat onze jongens, ondanks deze handicap, met 51 van het toch behoorlijk spelende Swift gewonnen hebben, strekt hen ongetwij feld tot eere. Daar Bosboom voor Junioren 1 moest uitkomen, was Kasteel, die als reserve was aangeschreven, de man die het elftal moest comple- teeren. Het jongmensch heeft echter geschitterd door afwezigheid. Is het bij ons niet gebruikelijk om wegblijvers te beboeten? Ik ben er haast zeker van dat dit niet de eerste maal is geweest dat Kasteel op het appèl heeft ontbroken. (Strenge maatregelen nemen, Jeugd commissie. Red.). Het hieronder vermelde tiental heeft onze kleuren met zooveel suc ces verdedigd: 147

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 27