gens ruw optreden waren zijn deel. Hij bewees hiermede zijn vereeni- ging geen dienst. Bij den wedstrijd tegen Heemskerk 2 kwam een oude fout, n.l. te kort spel, weer heel sterk naar voren. Kort spel is goed, indien het snel wordt uitgevoerd, d.w.z. indien er niet gepingeld wordt. Zeker, kort spel is mooi om te zien en wij spelen voetbal om het mooi te doen, maar daar houden onze tegenstanders over het algemeen geen rekening mede en tracht men het mooie en technische spel afbreuk te doen door forsch-, om niet te spreken van ruw spel. En nu is juist het eenige wapen tegen forsch spel, den bal vlug af te geven en goed te plaatsen. Nu kan ik tot mijn genoegen zeggen, dat er in den wedstrijd tegen Heemskerk geen sprake was van onbehoorlijk spel, integendeel, er werd in de beste verstandhouding gespeeld. Met de rust stond het reeds 31 voor Ajax, resp. door Bonneveld, Kant en Nieuwenburg. Het vierde doelpunt was een juweeltje. Kant kreeg den bal zuiver toegespeeld, gaf een mooie pass naar Bonne veld, die den bal keurig oppikte en met een ferm schot in het doel deponeerde. Goed doorloopen van Wolf geeft het vijfde doelpunt tot resultaat, waarna Heemskerk kans ziet door slecht uittrappen van Lobberegt een tegenpunt te maken. Dit geeft onzen tegenstanders zooveel moed, dat de Ajax-achterhoede alle krachten moet inspannen om verdere doelpunten te voorkomen. Bonneveld maakt dan aan alle illusies van Heemskerk een einde door in zijn eentje het zesde en laatste doelpunt te fabriceeren. In deze afdeeling kunnen wij gevoegelijk D.W.V. 4 en Volew. 4 als de grootste concurrenten beschouwen, hoewel wij A.P.G.S. 2 ook nog niet kunnen uitschakelen. Opgepast dus, er zijn kapers op de kust. Ik benut deze gelegenheid om alle Roodwittelingen een prettig Kerstfeest en een gelukkig en voorspoedig 1940 toe te wenschen. YRREF. „Yrref", hartelijk dank voor je wenschen, die wij hiermede reci- proceeren. (Red.). 146

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 26