Y/edStrud. VERflAGEN Krabbeljes over hei 5e en 6e. wordt ook geen stopper-spil-spelletje gedemonstreerd, dit wordt een voetbal-show waar onze studenten iets van kunnen leeren. En daar is het toch per slot van zaken om begonnen. Kom, heeren van de Elftal-commissie, zet hier jullie machtige schouders eens onder, dan is de zaak zóó beklonken, en als we dan na afloop eens een gezellige Ajax-reunie in elkaar zetten met Trainer Reynolds er ook bij, krijgen we weer eens een tikje van dien Ouden Clubgeest terug, en kun nen we met elkaar eens over het nut van een géregelde training voor onze „Jonge Garde" gaan praten. Want dit is het doel waar wij naar moeten streven. J. S. AJAX 5. Dit elftal blijft op den goeden weg voortgaan; Lijnden 2 werd met niet minder dan 162 ingemaakt. Een zacht eitje dus. Dit geeft echter geen garantie, dat er meerdere zachte eitjes zullen volgen, ongetwij feld zullen er ook wel harde noten te kraken zijn. Als wij zoo eens de uitslagen van de concurrenten bekijken, dan meenen wij wel ook in Rombout 2 een gegadigde voor de eerste plaats te zien. Wel wonnen wij op eigen terrein van deze vereeniging met 51, maar wij twijfelen niet of Rombout zal zich in den return wedstrijd van een andere zijde laten zien. Over Aalsmeer kunnen wij nog geen oordeel vormen, aangezien dit team nog te weinig wed strijden heeft gespeeld. Door uitstel en afkeuring van terreinen is het dit keer een schrale oogst voor het vijfde. AJAX 6. Ook dit elftal schijnt grootsche plannen te hebben. Achtereenvol gens werd van Watergraafsmeer 3 uit en van Heemskerk 2 thuis ge wonnen met resp. 45 en 62. Van onzen vriend Bruinestein mocht ik over den wedstrijd tegen Watergraafsmeer eenige gegevens ontvangen. Over het geheel is er behoorlijk gespeeld, alleen het plaatsen liet te wenschen over, terwijl de achterhoede niet zoo safe was als anders. In tegenstelling met den vorigen wedstrijd, waren de voorzetten van Kant nu goed. (Hij heeft daar zeker speciaal op getraind). Schalm maakte een paar goede doelpunten, het is alleen jammer, dat hij zijn spreekorgaan gedurende den wedstrijd niet dicht kan houden, d.w.z. minder schreeuwen moet. Een zeer slecht voorbeeld van captainship gaf de aanvoerder van Watergraafsmeer, twee waarschuwingen van den scheidsrechter we- 145

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 25