Wim kom terug. Met leedwezen heb ik j.l. Zondag ons Ajax tegen Haarlem zien spelen. Ach nee, ik schrijf dit niet omdat de roodbroeken ons een pak ransel gaven; een goed sportsman moet ook kunnen incasseeren. Ik loop nu pas een kleine twintig jaar mee, en in deze periode heb ik het nog eens een seizoen meegemaakt, dat Ajax er zoo'n beetje voor spek en boonen bijliep. Maar dit kon toen niet anders. Waar ik echter niets van snap is dat onze waarachtige spil, naar wie iedere eerste klasse club zou verlangen, er zoo plotseling den brui aan geeft. Ik kan me zijn standpunt wel zoo'n beetje indenken, maar begrijp toch, beste Anderiessen, dat wij je daar je nog volkomen fit bent niet gaarne op de velden willen missen. Wij hebben liever een Wim van desnoods'75 °/o dan een Jan, Piet of Klaas van 100%. Want jij was altijd nog een 100% beter, dan welke spil ook. Beste Wim, neem van een oud-speler nu eens een goede raad aan. Kijk eens voetbalmoe ben je toch gelukkig nog niet, en als je wilt kun je nog mee als de allerbeste. Altijd stak je met hoofd en schouders boven alle aanwezige spelers uit, en Ajax is nu eenmaal niet compleet zonder Anderiessen. Ik zelf ben nu ongeveer van jouw leeftijd, maar was door „zakelijke omstandigheden" helaas gedwongen het bruine monster vaarwel te zeggen, en als ik de klok terug kon zetten. misschien dat ik dan toch mijn voetbalspullen eens op ging strijken. Want denk nu maar niet dat het zoo lollig is om „langs het lijntje" je troost te moeten zoeken. Leg de vraag „wat zou jij doen in mijn geval?" gerust eens voor aan diverse „oud-spelers"; ik ben er van overtuigd dat zij je allen zullen afraden om er nu reeds het bijltje bij neer te leggen. Ik vind je een reus dat je voor een jongeren speler plaats wilt maken, maar daar deze er momenteel niet is, eischt het clubbelang dat je je „renteniersplannen" nog een poosje uitstelt. En als ons Ajax-team door bijv. voetballievend Amsterdam opge steld zou mogen worden, weet ik zeker dat de verkiezing van Wim Anderiessen voor de volle 100% uit de bus kwam. Waarmee ik maar zeggen wil, dat talloos velen er net zoo over denken als ik. Peins er nog eens over „ouwe Reus". Ik ben en blijf gaarne je vurige bewonderaar, Onze Redactie ontving ruim dertig brieven* in dezen geest; een respectabel aantal. Plaatsgebrek noodzaakt ons dat begrijpt een ieder dat wij deze hier niet alle kunnen vermelden. Het beteekent echter wel de uitzonderlijke populariteit van „Wim". Ook onthouden wij ons van commentaar. Vanzelfsprekend zou héél Ajax het fijn vinden als Anderiessen op zijn besluit terug zou willen komen, niet in het minst onze Elftal-commissie. Maardaar heeft hij per saldo alleen zelf over te beslissen. H. GEESTMAN. 130

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 10