Clubleven. Militairen. Het valt te constateeren, dat het clubleven zich in deze sombere en spannende dagen zich hoe langer hoe verder van het dagelijksch leven verwijdert. De spanningen in het leven van alle dag nemen toe door de minder aangename belangsteling, welke de oorlogvoerende mogendheden voor ons, neutralen toonen. De vernietigende machten, welke tegenover elkander staan, spre ken dienovereenkomstige taal en het is onder die omstandigheden, dat een zuiver geluid als van onze Koningin en den Koning der Belgen geen klankbodem vindt. Het jachtende leven van weleer wordt daardoor nog verzwaard door den druk van nerveuse spanning, welke het streven naar cul tuur en beschaving dreigt te verstikken en indien er ooit een taak is weggelegd voor de neutrale naties, dan is dat hoe moeilijk het ook mag zijn, doelbewust te blijven streven naar de verhooging van de geestelijke waarden. Die taak te onderschrijven en te aanvaarden, beteekent, dat van ieder individu de medewerking wordt verwacht en hieraan kunnen WIJ, clubmenschen, in de eerste plaats onzen steun verleenen, door ons in te stellen op onze verbondenheid. Dit zal te minder moeite kosten als wij ons DENKEN méér instellen op dat wat veredelt, dan op hetgeen vernietigt en hieraan dan als middel onze club in het middelpunt doen staan. Gelukkig, dat er zulke eilanden van vreugdige en rustige sport beoefening in onze samenleving bestaan en het ware daarom te wen- schen, dat spelers en toeschouwers, die gewoonlijk bij de sport leven, in dezen tijd veelvuldiger gebruik maken van de steeds weer terug- keerende gelegenheid om de deprimeerende gedachte af te reageeren op de sport. Het versterkt tegelijkertijd de gemeenschapszin, welke wij zoo zeer behoeven voor gelukkiger omstandigheden en maakt ons vrij om de moeilijkheden in opgewekter stemming te dragen. In Ajax is het saamhorigheidsgevoel aanwezig, het wordt bewezen door de talrijke bijdragen in natura, waarmede wij door één enkele oproep in het clubblad voor onze gemobiliseerden werden verrast. Onze plichten als mensch en als clubman kunnen vervuld worden door een steeds nauwere samenwerking, waardoor uit onzen kleinen kring een propaganda voor het goede kan uitgaan. De wereldomstandigheden zijn zoo, dat wij op het oogenblik slechts bij den dag kunnen leven. Die dag dient daarom ten volle benut te worden en is welbesteed door voor en met elkaar te leven. Kan dit in Ajax-verband, zooveel te beter, wij kunnen in ieder geval probee- ren alle trainings- en clubavonden te bezoeken. Pluk den dag. d. J. In verband met het intrekken der verloven, verzoek ik den Mili tairen, zoodra weer verlof wordt verleend, mij omgaand te berichten welken Zondag zij in Amsterdam zijn. De E.C. kan bij het opstellen der Elftallen hiermede dan rekening houden. A. DE WIT, Valentijnkade 44 hs. 97

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 9