Bloedtransfusiedienst. „De GEZONDE REDDE DE GEWONDE". Van het Korps Vrouwelijke Vrijwilligers ontving ik namens den Directeur van de Gemeentelijken Geneeskundigen- en Gezondheids dienst een verzoek om onze leden, donateurs en aanhangers van onze club beleefd te verzoeken mede te werken aan den Bloedtransfusie dienst. En gaarne voldoe ik aan dit verzoek, omdat m.i. gezonde meer derjarige mannen, die niet dienstplichtig zijn, en vrouwen aan een prachtig en zeer nutig werk kunen medewerken. En ik zou er trots op zijn, wanneer door middel van de vereeniging „Ajax" zich een duizendtal personen hadden opgegeven om hun bloed beschikbaar te stellen voor de slachtoffers van den oorlog. Immers door bloedtransfusie kunnen vele slachtoffers van den oorlog gered worden, maar dan is het ook noodzakelijk dat vele vrijwilligers zich hiervoor opgeven. In een van de bladen las ik, dat het meerendeel dames waren, die er zich vrijwillig voor hadden opgegeven. Luidjes, dat vind ik prach tig, maar ook vind ik het beschamend voor het mannelijk geslacht, dat de dames het van ons winnen. Algemeen wordt beweerd, dat Dames flinker zijn, niet zoo pietluttig als de mannen, als het een geneeskundig onderzoek betreft. Mannen, dat nemen we niet, wij zullen laten zien, dat we niet bang zijn (ik mag wel even verklappen, dat ik zelf ondervonden heb, dat men heusch niet bang behoeft te zijn, want het bloedonderzoek heeft niets om het lijf) en alle Ajacieden zetten met spoed hunne namen en adressen op de lijsten, die ik in de boven- en benedenzaal heb neergelegd. De Militairen doen hun plicht voor het vaderland, wij Burgers mo gen niet achterblijven en trekken dus in drommen naar den Genees kundigen Dienst om onze medemenschen zoo noodig te helpen. Afgesproken dus, met spoed de lijst invullen, wachten tot U een oproep van den Geneeskundigen Dienst krijgt voor het onderzoeken van Uw bloed. Ik reken op alle Ajacieden. M. J. KOOLHAAS, Voorzitter „Ajax". Theo Broekman Jr. heeft zijn eerste kans in het voetbal-Walhalla gehad en wij durven gerust beweren, dat het niet zijn laatste is geweest. Wij voor ons persoonlijk, die Theo als adspirant het Ajax- shirt hebben aan zien trekken, weten wat er in hem steekt en zijn dus zeer zeker tot oordeelen bevoegd. Welnu, zijn eerste optreden is noch een failure noch een grandioos succes geweest, maar Theo komt er. Even het minderwaardigheidscomplex, dat zoovele jonge spelers parten speelten hierbij denken wij aan de Gebrs. ter Horst, Fraenkel, e.aopzij gezet en de zaak is in kannen en kruiken. Van Wijngaarden, snel als de weerlicht, snorde weer langs het lijntje, dat het een lieve lust was. Echter één ding Erwin, er zitten doelpunten in je schoenen bij de vleet. Haal ze eruit en fabriceer nog vele van die „wraak"-goals als Zondag j.lAls je ze maakt zonder de gedachte aan „rancune" dan is dat ons nog wel zoo lief. BROWN. 95

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 7