Ajacieden, denkt daar aan!.. schot ons zesde doelpunt te scoren (61), met welken stand, in een ruzie-achtige stemming het einde kwam. Hoe er gespeeld werd: Gerritde flegmatieke heeft zijn doel uitstekend verdedigd en voor de zooveelste maal een portie klemvastheid gedemonstreerd, om van te watertanden Men mag met staat zijn spel niet een heele serie j op het oude peil, goalkeepers aan komen dragen, maar en wij voor ons per soonlijk weten toch ook wel zoo'n -beetje wat doelverdedigen zeggen wil geef ons maar Ger rit de ijskoude. Blomvliet komt er beter in. Nog maar hij krijgt zijn vorm langza merhand weer te pakken. En als Henk weer op vol le toeren draait., dan zullen de tegenpunten schaarsch worden of niet meer te krijgen zijn. Van der Linden heeft den roep die hem vooraf gegaan is, volkomen onderstreept. Een fijn voetballer, zooals b.v. Dolf van Kol indertijd was, is hij wel niet, maar dat hij zijn weg in het eerste elftal zal vinden, staat voor ons vast. Nu op de trainingsavonden de stijl nog een weinig polijsten en je bent ge abonneerd op de linksback-plaats. De halflinie in haar geheel heeft een goeden wedstrijd gespeeld en legde in bovengenoemd Ajax-kwartier den grondslag voor de zege. Anderiessen, Loois en Schubert beheerschten in die periode het geheele middenveld en joegen a.h.w. onze voorhoede naar de 't Gooi veste. „hattrick" te ko- Als Wim en zijn secondanten dit spelletje nu twee maal drie kwar tier vol kunnen houden, dan is de zaak bekeken. Jan Stam speelde na de rust stuk ken beter dan daarvoor en stel de van Reenen met een paar pri ma voorzetten in staat om aan zijn men. Alleen meer de lijn houden Jan en zoo nu en dan het zelfs eens pro- beeren. Zoo'n paar doel punten als inder tijd tegen Feijen- oord vinden altijd een dankbaar ont haal (aan onzen kant tenminste). Fischer zwoeg de weer voor twee en zijn doelpunt was een specifieke Fischer-goal. Een dribbel partij vanaf het middenveld, besloten met een keihard schot. Alleen beheersching Gerrit!.... Beheersching in alle omstandigheden is een schoone zaak en niet een ieder gegeven. Maar waar een wil is, is een weg dus „Come on" Gerrit!.... in alle omstandigheden.„Play the game!" Piet van Reenen hebben wij al voor het voetlicht gebracht en wij willen er nog aan toevoegen, dat het oude Ajax-kanon nog lang niet vernageld is. Je doelpunten wekten oude herinneringen bij ons op Pieter en tusschen oude herinneringen is het soms zoet vertoeven. Piet houdt je kruit nog lang droogAjax kan je voltreffers niet missen. 94

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 6