Ajax - 'i Gooi Impressies. Zooals men in het vorige nummer van ons clubblad heeft kunnen lezen, heeft captain Anderiessen appèl gehouden. Hij heeft zijn disci pelen, via de Ajax-krant toegesproken enWim zijn stem is niet die eens verlorenen in de Wildernis geweest. Zijn enthousiaste op wekking om de zaken weer eens energiek aan te pakken heeft een willig oor gevonden en het antwoord was een klaterende overwin ning. Hiermede is de leerstelling, dat een juist woord op den juisten tijd gesproken, wonderen kan doen, weer eens bewezen. Weliswaar zijn wij nog lang niet, waar wij naar toe willenstaat ons spel nog lang niet op het oude niveau maar wij zijn onmiskenbaar op den goeden weg. Dat zeggen ons niet alléén de cijfers van de 61 zege op 't Gooi, maar de manier waarop hier de overwinning werd behaald, was voor ons het bewijs, dat Anderiessen en zijn mannen weer „in" zijn. Geen anderhalf aan te pas kwam. uur voetbal maar Dat was weer een klein voetbal van de kwartier Ajax- 1 O bovenste plank, voetbal echt mannen!... voet- ouderwetsch Ajax- bal waar geen voetbal..., bracht IVTrrrïTt heerlijk vurig en- ons hier de vic- XUVXll thousiasme, voet- torie. bal met 3 backs In die periode IQ 4fl °P een r*j*ie» stop- ging de bal van perspil - systeem man tot man, van en weet-ik-veel voet tot voet, zon- hoe al dat fraais der dat één der mag heeten, te- 't Gooi-spelers er genop kan. Dat was weer voetbal van de Reynoldsschoolvoetbal met op maat gesneden passes en positie-spel om van te smullen. Vijf forwards op één lijn en niet hier en daar een eenzaam paaltje (pardon, speler) of ergens in de achterhoede een paar forwards, als zwervers (leelijk woord is dat). In dit woud van voetbalweelde liep ,,'t Gooi" als een verdoolde en vond geen uitweg meer Drie „kanjers" van doelpunten van Piet van Reenen dat was weer oude glorie Pieter! nagelden de Ajax-zege vast en beteekenden tevens het einde van alle Hilver- sumsche illusies. Dat het publiek zulk voetbal nog weet te waardeeren, ja!, er feitelijk op staat of zit te wachten, kwam in dit kwartier sterk tot uiting. De wedstrijd, die voor dien tijd zonder smaak of kraak was geweest, met heel weinig staaltjes goed voetbal en als eenige lichtpunten het 't Gooi-doelpunt en de goal van Fischer geboren uit solo-spel, besloten met een hard schotkreeg ineens kleur en leven en de staan- en zittribunisten leefden mee. Het handjevol toe schouwers O, Benzine tekort!kreeg nu tenminste waar voor zijn geld en wist dit dan ook te apprecieeren. Het werd, in zijn toe juichingen een levende reclame voor voetbal zooals het behoort gespeeld te worden en systeem noemt U maar op! werd hier pro deo veroordeeld. Dit sprak vooral sterk tot ons, toen Fischer met een prachtigen kopbal het vijfde Ajax-doelpunt had gescoord en enkele 't Gooi-spelers minder leuk in hun optreden werden. Vanaf dat moment was het met goed spel gedaan en kreeg Jan Publiek weder het bekende enthousiaste voetbalmet wat daaraan vast zitgeserveerd en het reageerde er amper op. Als kijkspel was het afgeloopen en bleef alleen nog de vraag, wie het beste kon incasseeren of weggeven. Van Wijngaarden nam voor een „foul" wraak, door met een prachtig 92

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 4