Hoe staan wij ervoor??? Gezocht voor de a.s* groote Ajax-bridge-drive, een gehaaide bridge-partner* Aan onze spelers om hierop het antwoord te geven. Nu Blauw-Wit iier aan den kop gaat en Ajax (tenminste volgens de sportverslagen van De Telegraaf) alleen maar door geluk wedstrijden kan winnen) is men in Amsterdam geneigd nu reeds te voorspellen, dat dit jaar het Kampioenschap bij de Zebra's terecht komt. Best mogelijk, maar den moed heb ik nog niet verloren. Reeds jaren achtereen beginnen onze jongens (m.i. gevolg van het late eindigen van het seizoen in verband met het spelen van de Kampioenswedstrijden) een beetje slapjes. Dat gegadigden voor de eerste plaats dan 4 a 5 punten in de eerste helft van het seizoen op ons voorstaan is langzamerhand een gewoonte geworden. Vorig jaar schreef ik ook in November, toen we een 5-tal punten achterstonden: „er is nog niets verloren, we halen het nog best" en zoo denk ik er weer over. Ik beschouw onze spelers als Zesdaagsche Rijders, die de koppels eerst een beetje uit laten loopen om tenslotte toch nog als eerste over de eindstreep te gaan (tenminste als dê Telegraaf-verslaggever ons het geluk, dat elke vereeniging wel eens heeft, niet ontneemt Neen, jongens, door eigen kracht en niet door geklets van anderen zullen we het mooie doel, waarvoor wij reeds een 40-tal jaren strij den, trachten te bereiken. Jammer genoeg kunnen jullie niet zooals altijd de trainingsavonden bezoeken (wat deden jullie dat toch altijd met bijzonder veel genoegen!). Maar dat moet voor jullie geen be zwaar zijn,- loop na Uw diensttijd eiken dag een paar rondjes, houdt Uw lichaam fit en ik twijfel er dan niet aan, of wij zullen bij ons 40- jarig bestaan weer fier aan den kop gaan. Jongens, ik reken op jullie liefde voor ons Rood-Wit. Zondag 1.1. was ik door afkeuring van het D.H.C.-terrein te Delft eens in de gelegenheid om op ons mooie complex terreinen rond te loopen. Prachtige wedstrijden zag ik er spelen, Adspiranten, Junioren, die met niet minder dan 70 hun grootsten tegenstander kraakten, maar ook elftallen met oudere spelers, zooals Ajax 6 enz. En dan deed het mij goed, dat ik in die elftallen nog kerels zag ploeteren, die ik 10 jaren geleden, toen ik nog Secretaris van de Elftallencommissie was, een aanschrijving voor het een of ander elftal zond en nu hun club door den militairen dienst zooveel spelers mist, direct weer bereid zijn die plaatsen aan te vullen. Bravo, kerels, dat is club liefde, met zulke mannen moet een vereeniging als de onze wel sterk blijven. M. J. KOOLHAAS, Voorzitter. Bedoeld wordt een As-genoot die van alle markten thuis is, met vaste hand de honneurs geleidelijk over zich zelf en zijn maat weet te verdeelen, onopvallend kan seinen, en de stel regel huldigt dat b.v.b. drie-harten gedoubleerd, méér opleveren dan een zelf „met pijn" gemaakt „drie klaveren-bod", zaken zijn zaken nietwaar. Brieven onder motto „Linke Loutje", aan de Clubavond-commissie. 91

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 3