Jeugdvoelbal-flilsen. Junioren 1 alhoewel gehandicapt door het naar het eerst elftal verhuizen van Brokmann, gaan voort op den weg, die naar het kam pioenschap leidt. Zeeburgia werd in eigen huis met 21 verslagen en D.W.S. moest er in ,,de Meer" met 54 aan gelooven. Beide matches zijn voor onze jongens geen „easy walk over" geweest, integendeel, er is hard voor de zege moeten worden gevochten. Tegen Zeeburgia was de stand een kwartier voor het einde nog gelijk en niettegen staande Ajax overwegend sterker was, gelukte het onze voorhoede niet om het zoozeer verdiende winnende doelpunt te scoren. Meyer, die een uitstekende, partij spil speelde, begon dit schijnbaar te ver velen en trok ten slotte mee naar voren. Zijn opdringen had succes en kort voor het einde bezorgde hij ons met een prachtigen kopbal de overwinning. De match tegen D.W.S. had een zeer spannend verloop. Na aan vankelijk met 10 te hebben achtergestaan, wisten onze jongens een 42 voorsprong te nemen. D.W.S. gaf den moed niet op en wist zoowaar weer gelijk te komen. Er is toen verder door beide partijen fel om de zege gestreden en het was Petrie, die in de laatste minu ten voor ons de beide punten binnenhaalde. Junioren 2 bezorgden ons een onaangename verrassing. Met 41 werd n.l. van BI.-Wit 2 verloren en was hiermede onze eerste Junioren-nederlaag een feit. Ons elftal hing, zooals dat heet, als droog zand aan elkander, en er werd geprutst, bij de wilde spinnen af De achterhoede was zeer onbetrouwbaar en zelfs keeper van Heusden, deelde in de malaise. De voorhoede, waarvan Bakker wel de slechtste was (hij heeft zeker wel drie opgelegde kansen ver knoeid) presteerde al heel weinig; de ware fighting spirit ontbrak en vooral de bloemenfamilie, Blom en Bloem, had een off-day. Sterkte vrienden en beterschap! Junioren 3 deden het stukken beter en versloegen W.M.Z. met 41 en Watergraafsmeer 2 met 131. De wedstrijd tegen W.'s meer was bepaald bedoeld als „doelgemiddelde-opknappertje".of dach ten de heeren „zeg het met doelpunten"? In ieder geval, wat de be doeling ook geweest mag zijn, wij gaan ongeslagen aan het hoofd van den ranglijst en.... laat het zoo blijven knapen! Adspiran'en. Zooals men uit onderstaand staatje kan constatee- ren, doen de jongste Ajacieden het ook nog best. Adspiranten 1Zeeburgia 1 22 3—J.OS. 1 1—2 3Ontwaakt 1 200 4—D.J. K2—1 4—S.V. Z5—1 5Zeeburgia 04 5—A.F.C. 3 4—1 6—D.V.A. V1—1 Hieruit blijkt dus, dat er 4 matches werden gewonnen, 2 gelijk ge speeld en 2 verloren. De nederlagg van het derde elftal tegen J.O.S. was echter een tegenvaller en was in het geheel niet noodig geweest. Ook de wed strijd van het vijfde elftal tegen Zeeburgia, die in een 40 nederlaag voor onze boys eindigde, stond in het teeken van de teleurstelling. Ten eerste werd met 9 spelers begonnen en dat tegen de concur rent voor het kampioenschap.... en ten tweede ontbrak den doelman. Toen het elftal na een kwartier spelen compleet was, had Zeeburgia al een voorsprong genomen, en was er voor onze gedeprimeerde 118

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 30