ingooien. Bij het ingooien mag niet worden gesprongen en moet de bal in den nek zijn geweest. Wat het spelverloop betreft, kan ik kort zijn. Voor de rust tornde Ajax tegen den sterken wind op, waardoor de achterhoede nogal zwaar belast was. Bij een voorzet van den O.V.V.O.-linksbuiten, ving Van Antwerpen den bal op en werkte dezen weg, wdarna hij kwam te vallen, doordat één der O.-spelers tegelijkertijd tegen hem opliep. Hij gaf dezen speler onder het vallen een stomp en maakte eveneens een trappende beweging, hetwelk den referee niet ontging. Prompt gaf de scheidsrechter een penalty tegen Ajax, m.i. een juiste beslis sing (zie boven). Met 10 in het voordeel van O. ging de rust in. Na de rust pakt Ajax direct flink aan en na een goeden trekbal van Beumer, komt de bal via Van Laar bij Schmitz terecht, die niet aarzelt en den bal hoog in de touwen jaagt. Een keurig doelpunt! Aukema let niet voldoende op buitenspel, waardoor menige aanval onderbroken wordt. Een corner wordt O. noodlottig, de keeper kan den bal niet klem- vast krijgen, raakt dezen kwijt en via een been van één der backs verdwijnt de bal in het net. O.V.V.O. komt nog even opzetten, maar de Ajax-achterhoede geeft geen krimp. Einde 21 voor Ajax. HET ZESDE: Reeds de eerste wedstrijd van dit elftal leverde een overwinning op. Op het prachtige A.P.G.S.-veld werd het tweede elftal van deze vereeniging met 21 geklopt. Bij de tegenpartij zagen wij eenige oude bekenden, o.a. Barend Bonneveld. Aangezien Jan Bonneveld bij het zesde meespeelde, werd het dus een strijd tusschen twee neven, welke op zeer vredelievende wijze werd beslist in het voordeel van den Ajax-neef. Jan was zeer actief en loste eenige kogels op het heiligdom van Barend, waaraan hij ongetwijfeld zijn handen heeft kunnen warmen. Toch gelukte het Jan, om Barend bij een scrimmage te verschalken, welk kunststuk hij na de rust herhaalde, nu met een prachtigen kopbal uit een voorzet van Kant. Het grootste deel van den wedstrijd is Ajax in de meerderheid geweest, hoewel de uitvallen van A.P.G.S. niet van gevaar ontbloot waren. Tegen het einde was A.P.G.S. zelfs in de meerderheid en kon Ajax zich met moeite staande houden. In deze periode stond de ach terhoede van Ajax raar te schutteren. Het spel werd een beetje slap opgevat en in plaats van den bal met verre trappen naar de voor hoede te dirigeeren, werd er te veel gedraaid. Donker kwam boven dien verschillende malen gevaarlijk uit zijn doel, dit kan hem nog wel eens op een doelpunt komen te staan. De middenlinie speelde behoorlijk, maar gaat ook al aan het be kende euvel mank, n.l. pingelen. De voorhoede in zijn geheel speelde een pittige partij, met Bonne veld als motor. Spett speelde uitstekend en maakte goede openingen voor zijn medespelers. Kant maakte daarvan niet genoeg gebruik, hij stond diverse malen buitenspel en zijn corners kunnen beter. Timman kon nog goed mee, maar moet niet pingelen. Het was jammer, dat Huisman en Eichelsheim moesten uitvallen. Door een gelijk spel tegen T.I.W. (1—1) bleef dit elftal ongeslagen. YRREF. 117

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 29