Krabbeljes over hei 5e en 6e. HET VIJFDE: Als de voorteekenen niet bedriegen, zal dit elftal een goede gooi naar het Kampioenschap doen, drie achtereenvolgende overwinningen wil toch wel wat zeggen. Van S.A.V.M. 2 werd met niet minder dan 70 gewonnen, een uit slag, welke nog gunstig genoemd kan worden voor S.A.V.M. De kansen waren legio, maar als alle kansen benut zouden worden, zou het doelverdedigersbaantje niet benijdenswaardig zijn. Het meest opmerkelijke van dezen wedstrijd was, dat de buiten spelers zoo productief waren, Stapper en van Tuyl hebben menig doelpunt gescoord. Beide spelers hebben een goeden wedstrijd ge speeld, trouwens de geheele voorhoede heeft het de S.A.V.M.-verde- diging bar lastig gemaakt, getuige het aantal doelpunten. Het Ajax-doel heeft feitelijk in het geheel niet in ernstig gevaar verkeerd, zoodat de Ajax-verdediging een betrekkelijk gemakkelijk baantje had. Rombout 2 werd ook al het kind van de rekening en werd met 51 geklopt, een bewijs, dat het de Heeren van het vijfde ernst is om te trachten één van de bovenste plaatsen op de ranglijst te be halen. Men zal dus goed doen geen tegenstander te onderschatten en steeds het maximum aan wilskracht te geven. O.V.V.O. 2—AJAX 5. Wanneer ik dezen wedstrijd nogeens in gedachten voor mij haal, kan ik niet zeggen, dat hij een grooten indruk op mij heeft gemaakt. Er werd over het algemeen slecht gespeeld en somtijds werd er veel te forsch opgetreden. Wanneer ik zeg, dat er slecht werd gespeeld, moet ik een uitzon dering maken voor de Ajax-achterhoede, met aan het hoofd Fortuin. Deze speelde een kalme, solide partij, maar hij hoede zich voor pingelen. Jorissen is van het robuste, opruimende type, hetgeen vooral tegen wind in zijn nut heeft. Van Antwerpen heeft zijn doel behoorlijk verdedigd, doch moet de rechtspraak aan den scheidsrechter overlaten. Het eigen rechter spelen komt niet te pas en kwam zijn elftal nu op een onnoodig tegenpunt te staan. Het was waar, dat de scheidsrechter somtijds eigenaardige beslissingen gaf, maar dat neemt niet weg, dat ruw optreden, onder welke omstandigheden dan ook, uit den booze en een blamage voor onze Vereeniging is. Bovendien waren de opmer kingen aan het adres van den scheidsrechter niet erg fijn en zeker niet Ajax-waardig. Van herhaling wenschen wij verschoond te blij ven. (Red.). De middenlinie schoot in haar steunende taak te kort, er werd slecht geplaatst en bovendien werd de bal te veel gebracht. Een verre trap naar de vleugels kwam zelden voor. Schouten moet zich candidaat voor de Tweede Kamer laten stellen, zijn mond staat geen moment stil, zeer ten ongerieve van zijn mede spelers en den scheidsrechter. Wat betreft de voorhoede, deze linie was weliswaar gehandicapt door het slechte plaatsen van de middenlinie, maar toch maakten de Heeren er af en toe maar wat van. De één pingelde nog harder dan den ander, met het resultaat, dat de O.V.V.O.-achterhoede telkenmale kon ingrijpen. Ook het ingooien bij Ajax was buitengewoon slecht verzorgd, meerdere malen moest de scheidsrechter affluiten voor verkeerd 116

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 28