Restaurant DIKKER THIJS AMSTERDAM Diner-dansanl v.a. f 1.75-Lunch f 1.25 ZEEUWSCHEHOEK AMERICAN BAR verricht hij een handeling en neemt zoodoende óók deel aan het spel, waardoor zijn buitenspel staan dus gestraft moet worden. Ofschoon zoo'n speler dus oorspronkelijk niet strafbaar buitenspel stond, werd hij, zonder daartegen ook maar iets te kunnen doen, tegen zijn wil, in een strafbare buitenspel-positie geplaatst. Nog een voordeeld: De linksbuiten passeert den bal naar zijn middenvoor, die een paar meter naar voren dribbelt en op den voet gevolgd wordt door den vijandelijken middenhalf. De rechtsbuiten, die ergens bij de hoekvlag in een niet strafbare buitenspel-positie staat, omdat hij geen deel neemt aan het spel, ziet dat de middenhalf van plan is den midden voor te attakeeren, en roept tegen zijn middenvoor „schiet"!, waarop deze den bal in het doel knalt. Elke scheidsrechter zal dit doelpunt moeten annuleeren wegens buitenspel staan van den rechtsbuiten. Oogenschijnlijk heeft deze speler niet aan het spel deelgenomen, maar toch heeft hij door zijn roepen het spel wel degelijk beïnvloed; immers had hij dit niet gedaan, dan was de vijandelijke middenhalf misschien in staat geweest den middenvoor den bal te ontnemen, niet waar? Ook hier heeft de rechtsbuiten zich, zij het thans door eigen schuld, in een strafbare buitenspel-positie geplaatst. In dergelijke gevallen ziet men vaak spelers ageeren en hoort men het publiek loeien, terwijl de scheidsrechter toch volkomen correct en reglementair handelde. Uit deze eenvoudige en in de practijk zeer vaak voorkomende voorbeelden blijkt dus, dat niet alleen de scheidsrechter, maar ook publiek en spelers, er terdege rekening mee moeten houden, dat er wel degelijk een groot onderscheid gemaakt moet worden tusschen een strafbare en een niet strafbare buitenspel-positie. Bij het beoordeelen hiervan moeten wij ons er dus goed van over tuigen of de buitenspel staande speler inderdaad aan het spel deel neemt of het spel op eenigerlei wijze beïnvloedt, hetzij door roepen of gebaren, hetzij door zich in een hinderlijke positie ten opzichte van zijn tegenstander te bevinden. Waar wij bovendien nog aan moeten denken bij onze beoordeeling over buitenspel hoop ik een volgend keer met U te bespreken, wan neer wij het zullen hebben over de verschillende gevallen, waarin een speler niet buitenspel kan staan. In verband met de mij toegemeten plaatsruimte dus tot een volgende keer! J. H. M. lederen avond 5 uur het bekende Wiener Schrammel-kwarleio.l.v. Willy Radinger 113

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 25