Van onzen Engelschen Correspondent. Correspondentie. Mijn sympathieke ,relatie-in-Ajax-kringen" is een kind van zijn tijd dat „kind" niet al te letterlijk op te vatten, natuurlijk. Hij is een overtuigd bewonderaar van de niet geheel nieuwe, maar de laatste jaren weer bijzonder in zwang gekomen methode: „grijp wat je grijpen kan" en past, om zoo gauw en effectief mogelijk zijn zin te krijgen, het moderne middel: „de bliksemaanval" toe. Ook ik ben het slachtoffer geworden van een plotseling agressie zijnerzijds, toen hij mij, zonder gelegenheid tot onderhandelen te hebben geboden, par does inlijfde bij de vaste medewerkers van het „Ajax-Clubnieuws" als Londensch correspondent. En zooals het meestal gaat, als men zich voor een voldongen feit ziet geplaatst: ik aanvaard gelaten mijn lot en zal U dus van tijd tot tijd iets schrijven, wat U wellicht zal interesseeren. Ik hoop nu maar, dat mijn „goede diensten" een wel willend onthaal zullen vinden. Sedert de instelling van een nood-competitie is het hier met de belangstelling èn de prestaties mis gegaan. U weet misschien, dat ook in Engeland de promotie- en degradatiewedstrijden zijn afge schaft en dat de 66 clubs (le, 2e en 3e klasse tezamen) volgens geo grafische ligging in 8 porties zijn verdeeld. Het gevolg hiervan is, dat grootendeels door het verschil in krachten de animo bij de spelers tot bijna 0 is gedaald en het publiek liever naar de bioscoop gaat of gaat wandelen. Men moet het hebben gezien om te kunnen gelooven, hoe onverschillig voetballievend Albion in dezen tijd staat tegenover de verrichtingen op het groene veld, zelfs wanneer het de meest prominente clubs betreft. Het is hier al net als overal elders: men wil in de eerste plaats sensatie en pas daarna zuivere sport. Hoe zou het anders te verklaren zijn, dat Chelsea, nog immer de favoriet van de Londenaars, tegen Southampton, op eigen terrein, nauwelijks 2000 kijkers boekte? Stelt U voor: de troostelooze aanblik van een accommodatie voor 75.000 toeschouwers met niet meer dan 2000 menschen. Eenigen tijd geleden trokken de Ajax-veteranen op een Zaterdagmiddag nog meer publiek. Had men een dergelijk ver loop kunnen voorzien, dan zouden waarschijnlijk de profs voor den duur van den oorlog geheel op non-activiteit zijn gesteld, want het is evident, dat er nu dik geld bij moet. Natuurlijk zint men op middelen om de gedaalde belangstelling weer te doen toenemen. Zoo zijn de „pools", die op gezag van hoogerhand hun werk moesten staken, met ingang van 18 November weer toe gestaan. Zeer waarschijnlijk zal deze maatregel het gewenschte resultaat hebben, want een Engelschman is altijd te porren voor een gokje. Ook voor de spelers wordt naar een prikkel gezocht (een fi- nancieele) om hun enthousiasme te stimuleeren. Zoo ziet U, ook aan het voetbalfront valt niets te beleven en voelt men, dat er „iets" moet gebeuren. Zoolang dat „iets" echter op zich laat wachten, blijft er voor Uw gloednieuwen correspondent niets anders over dan.- geduld oefenen. Bye, bye! VOORNE VAN PUTTEN. „Donateur", stukken zonder volledigen naam en adres van den schrijver, kunnen niet in ons blad worden opgenomen. 110

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 22