OFFICIEELE MEDEDEELINGEN De goalgeiters van hei Wesien. Het Bestuur van de A.F.C. „Ajax" geeft met leedwezen kennis van het overlijden van een harer oudste donateurs, den heer F. A. SIGAULT. Hij ruste in vrede. Nu na zeven vlot verloopen competitiedagen de eerste klasse in de afdeelingen I II Zondag j.l. stil stond in verband met den strijd om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker, is het een geschikt moment om eens na te gaan welke spelers de meeste doelpunten hebben ge scoord bij de 69 tot dusverre gespeelde wedstrijden in Noord-Holland, Utrecht en Zuid-Holland. Aan het hoofd gaat Blauw Wit's midvoor van Nol (twaalf goals), op den voet gevolgd door den jongen midvoor van H.-D.V.S., Voegen- berg (elf goals), die op zijn beurt den oud-international Drok (Sparta) met diens tien doelpunten net achter zich laat. Vervolgens komen de linksbuitenspelers van D.W.S. (Dijkstra, negen goals) en V.U.C. (Bertus de Harder, zeven goals). Tot zes doelpunten brachten het de Heer (A.D.O.), van Reenen (Ajax), Veltmeyer (D.O.S.), Dumortier (D.O.S.), Ruineman (D.W.S.Kreuning ('t Gooi), Beugelaart ('t Gooi), v. d. Lugt (V.S.V.), v. d. Vegt (H.B.S.) en den Boer (Sparta). Vijf doelpunten op hun naam kregen: Eversteyn sr. (A.D.O.), Neuteboom (A.D.O.), Fischer (Ajax), Smit (Haarlem), v. d. Hulst (Haarlem), Vink (K.F.C.), van Geest (D.H.C.), Vrauwdeunt (Feyen- oord), Borrani (H.-D.V.S.) en Blaauboer (R.F.C.). In het geheele land wordt van Nol's dozijn doelpunten overtroffen door de Bock (Sneek), met 15. 106

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 18