St. Nicolaas en „de Ajax-Pakkeiien" Dat de idee van onzen secretaris, den Heer J. Elzenga, om aan de gemobiliseerde clubgenooten, eens in de maand een „Ajax-pakket" te zenden, door onze vrienden „ergens" in het vaderland zeer op prijs wordt gesteld, blijkt wel uit de ca. 40 bedankjes, die wij van hen mochten ontvangen. Nevenstaand laten wij er eenige (gedeeltelijk) volgen: 't Is me een behoefte je hartelijk dank te zeggen voor de toezending van het „Ajax-pakketje", een geste die ongetwijfeld door alle Ajacieden- militairen op hoogen prijs zal worden gesteld. Je wilt natuurlijk wel zoo vriendelijk zijn om je mede-comité-leden ook mijn dank over te brengen. Heel hartelijk dank ik je voor de leuke attentie aan de gemobili- seerden bewezen. Het is werkelijk een bijzonder aardig idee van de Vereeniging om aan hen die dikwijls in de rimboe het waterland dienen, te gedenken. Dat spreekt weer boekdeelen voor de geest die in onze club heerscht. Hedenmorgen ontving ik een groote verrassing. Dat ik zoo iets zou ontvangen had ik niet verwacht. Ik constateer dan ook tot mijn groote vreugde, dat het nog steeds de groote Ajax-fam. is, die om haar kinderen denkt. Alle jongens hier stonden perplex toen ik het pakket openmaakte. Ik kan dan ook zeggen, dat Ajax een goede beurt gemaakt heeft bij allen. Deze bewijzen van erkentelijkheid behoeven verder geen commen taar. Maar hiermede is dit hoofdstuk in de Ajax-Clubgeest-geschie- denis niet afgesloten, want. wij naderen met rasse schreden de maand December. En deze maand brengt ons o.a.: „HET SINT NICOLAASFEEST". De commissie voor de clubavonden, die de Ajax-pakketten ver zorgd, stelt zich voor om dien avond, met gulden letteren in de Ajax- soldaten hun „Geestelijk-boek-Ajax-herinneringen", vast te leggen. Maar daarvoor heeft zij noodig, den daadwerkelijken steun van alle „Ajacieden in burger". Vele stoffelijke bewijzen van belangstelling en medeleven mochten de Heer Elzenga en zijn medewerkers reeds ontvangen. Dat ge noemde Heeren hiervoor dankbaar zijn en de club eveneens, behoeft geen betoog, maar. nog is de Ajax-St. Nicolaas-pakketten-zending niet compleet. Vrijdagavond 24 November a.s. worden de Ajax-sur- prises gereed gemaakt. Ajacieden, uw St. Nicolaas-avond, die gij thuis of bi'j vrienden ge zellig doorbrengt, wordt nog gezelliger, indien U de wetenschap in U omdraagt, dat ook gij een steentje hebt bijgedragen om een licht straal te brengen in het eentónige bestaan van onze vrienden, ver van huis, in een schuur of op een hooizolder „ergens" aan de grens. Ajacieden! Clubgeest heeft gesproken!het woord is aan U. 101

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 13