den rechtervleugel is, waar de rechtshalf of rechstback zich moeten opstellen. Passes, die niet genoeg gebruikt worden: Van linksback naar rechtsbinnen; Van rechtsback naar linksbinnen; Van rechtshalf naar linksbinnen; Van linkshalf naar rechtsbinnen; Van rechtsbinnen naar linksbinnen en omgekeerd (speciaal in de buurt van de middenlijn). Binnenspelers naar tegenovergestelde buitenspelers. En de gevaarlijkste pass bij een aanvaalvan linksbuiten naar rechtsbuitenen omgekeerd. Zeer zelden ziet men een speler in een bepaalde richting dribbelen en dan den bal in een andere richting afgeven. Fouten, die vele spelers maken: 1. Wanneer zij dribbelen, houden zij den bal niet dicht bij hun voeten. 2. Naar boven koppen, inplaats van naar beneden. 3. Wanneer zij schieten, raken zij den bal aan den onderkant, inplaats van boven. Wenken aan spelers: 1. U is niet de eenigste man in het elftal, er zijn er nog tien. 2. De bal is rond, dus laat hem in het rondgaan. 3. Breng spirit in Uw spel; niet in Uw maag. 4. Denkt voor U schiet. 5. Gentlemen are always Gentlemen! 6. Let alléén op het fluitsignaal (dit slaat op hen, die een voorliefde voor appelleeren hebben). Tot slot van mijn artikel, moet ik er op wijzen, dat de belangstelling voor dè training in dalende lijn is. Het kan zijn, dat de nood-compe titie hier debet aan is, doch dit is zeer te betreuren, daar de in het verleden behaalde resultaten, door constante training zijn verkregen. Spelers als Blomvliet, Stam, Schubert, Fischer, van Wijngaarden, etc. bereikten het eerste elftal door intensieve training. En wanneer een speler aan den top gearriveerd is, dan moet hij, door steeds te oefenen trachten zijn spel nog hooger op te voeren. Dit bereikt U alleen, door geregeld de trainingsavonden te bezoeken! De kwaliteit van den stroom van adspiranten naar de club, is niet gelijk aan die van het verleden en dit kan noodlottig worden voor de toekomst. Het is tegenwoordig zeer zelden, dat men een jongen met een natuurlijken aanleg voor het spel ziet. Dit is mij sterk opge vallen tijdens de schoolwedstrijden met Paschen j.l. en het verschil tusschen deze matches van nu en die van een 10 a 15 jaren geleden is zeer groot. 99

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 11