Siichting „Voorland" opent haar poorten. Amsterdam heett er een nieuw complex bij in de Watergraafsmeer, 22 velden, die er mogen zijn; de voorzitter der stichting „Voorland", Ajax' voorzitter Koolhaas, aan het woord. Naast hem o.a. wethouder dr. E. Boekman, Marlijn Sajet, A. W. Bergvelt, L. Boeljon en Jac. Lamey. Cliché: .Sport in Beeld' Eén van die aangename plichten, welke een vereeniging kan ver vullen, is de gastvrijheid verleenen aan verwante instanties. Des te aangenamer is zulks, wanneer die instanties direct met eigen be langensfeer verbonden zijn. Een prettiger manifestatie van de samen werking tusschen de Stichting Voorland en onze vereeniging kon dan ook niet beter gegeven worden dan door de samenkomst in de boven zaal van ons restaurant en door het spelen van een wedstrijd onzer veteranen tegen een elftal van onze militaire gasten op één der velden. Samengekomen in de bovenzaal van ons clubhuis, alwaar door zon doorschenen glas-in-lood-ramen een extra vroolijke tint aan deze bij eenkomst gaven, werden op Zaterdag 21 October 1.1. door vele offi cials hartelijke woorden gesproken bij de massale openingsplechtig heid van 22 voetbalvelden. Zes maanden harden en noesten arbeid hadden tot dezen openingsdag geleid, waarop het bestuur der stich ting, met trots vervuld, kon bogen. Wethouder Dr. Boekman voor het Gemeentebestuur, de K.N.V.B., de A.V.B., de militaire autoriteiten en zoovele anderen gaven blijken van belangstelling en medeleven. Op een van de twee door ons gehuurde velden, speelde ons vete ranen-elftal tegen een elftal van de ingekwartierden en won met 41. Voor het veld een veelzeggende inleiding, doch gaarne zeggen wij het Dr. Boekman na: mogen deze velden gesierd worden door prettige, faire wedstrijden. d. J. 73

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 9