Onwaardige criiiek. De sportverslagen van het „meestgelezen dagblad" waren de laat ste weken voor onze Vereeniging alles behalve malsch. Niet alleen, dat we „volgens dit blad" door Vrouwe Fortuna voor 100 werden bijgestaan, maar ook de speelwijze van ons „eerste" werd heftig aangevallen, terwijl de onschuldige schaapjes alleen maar bij de tegenpartij te vinden waren. Ajax' 1ste aanvoerder, „Wim Anderiessen", liep de gal bij deze onwelwillende critiek blijkbaar ietwat over, hij klom in zijn pen en ver- rastte ons met het volgende ingezonden stuk: „De critiek, die wij van zekere zijde dit seizoen te slikken krijgen, kan niet be paald op het praedicaat „fair" aanspraak maken. Uit latingen, dat wij tot nu toe alle behaalde punten alleen aan Fortuna te danken heb ben, spreken voor zich zelf. Dat wij er momenteel nog niet heelemaal „in" zijn, is toch niet zoo verwonderlijk, daar wij een zéér zwaar seizoen achter den rug hebben. Dat wij bewust gemeen zouden spelen is een absolute on waarheid; dit zullen alle scheidsrechters, die bij ons floten, kunnen bevestigen. Toch hoop ik, dat deze twee- de-handsch critiek niet al te deprimeerend op onze spelers zal inwerken. Wij moeten der- gelijken schrijvers toonen, dat wij onze successen nooit en te nimmer aan het geluk te danken hebben gehad, daar genoemde Dame meest al haar gunsten gelijkelijk over allen pleegt te ver- deelen. Door hard en energiek werken zijn we geworden wat we zijn, en cadeau hebben wij de behaalde punten nooit gekregen. Het is een eer als speler voor Ajax te mogen uitkomen, maar het legt ook allen Ajacieden den plicht op, dat we er allen naar moeten streven Ajax de plaats te laten behouden, die het nu reeds jaren in de Nederlandsche voetbalwereld inneemt. En ik zou onzen spelers op het hart willen drukken steeds het veld in te gaan met de gedachte zich twee maal drie kwartier tot het uiterste en met volle overgave te geven. Ook onze club zal door de mobilisatie dikwijls een beroep moeten doen op de reserve-spelers. Zorg dus door inten sieve training, dat je fitt and well aan den wedstrijd kunt deelnemen, en niet door gebrek aan lucht een rem in ons. elftal wordt. Achttien Maart a.s. bestaat onze Vereeniging veertig jaar, en het 68

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 4