Indrukken. In Memoriam Penalty-geschiedenis. We hoeven U niets te vertellen: de penalty, die Fischer tegen D.O.S, nam, ging meters naast. Als U het niet gezien heeft, dan heeft U er van gelezen. „Hoet bestaat-ut!" sprak een dikke dame, die op de tribune aan de zijde van uw dienaar van dit evenement getuige was.... hoe be staat het! Och, er zijn meer vreemde dingen op dit ondermaansche. Zoo kwam, dezer dagen, m'n zoon, die in het Ajax-aspiranten-elftal nommer zóóveel speelt elk jaar betaalt pa prompt zijn vijf pop voor een diploma, dat tot ergernis van zoonlief nog steeds.zónder dame is ik zei dan: dezer dagen kwam die zoon bescheiden-verrukt van een trainingsmiddag thuis. Hij had penalties gestoptpenalties van Fischer en van Bijl.. „U kent ze wel van 't eerste." Je wilt het niet weten maar. visschen doe je toch. „Ze zullen jou in de goal zetten, als 't eerste speelt." Het jong was te enthousiast om met een kortaf: u kunt het gelooven of niet zoo iets durven die snotapen-van-tegenwoordig hun ouden vader wel toe te voegen het gesprek te beëindigen. „We hadden getraind.... Fischer en Bijl kwamen en Reynolds vroeg, wat ze kwa men doen. Penalties trainen, zeiden ze. Nou, en toen moest ik in de goal.... loeien dat die kerels doen!" Ik zag m'n spillepoot al: plat, murw geschoten tusschen de touwen of roerloos stilstaand als zoo'n kanonskogel langs hem suisde. „Je stopte er naturulijk geen een." „Ging nog al ze schoten veel naast en ook vaak precies in m'n handen" „Als vader zijnde" kom je dan tot de conclusie, dat je niet mop peren mag. En toen de vader las gezien heeft-ie het niet, dat Bijl tegen K.F.C. een penalty in-kanjerde, toenbegon hij zich te verbeelden, dat zijn zoon Laten we stoppen: de aap is al eigenwijs genoeg. Hij mócht dit eens lezen.... VLINDER. Het Bestuur der A.F.C. „Ajax" geeft met groot leedwezen kennis van het overlijden van den Heer LEENDERT HERMANUS ARENS, in den ouderdom van 36 jaren. Alhoewel de heer Arens de laatste jaren aan het actieve clubleven weinig deelnam, verliezen wij in hem een trouw aan hanger van onze vereeniging. Zij nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. Leo, Rust In Vrede. 84

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 20