Ajax-Soldaien „Geeft acht"! Onze clubavond-commissie, beslaande uil de Heeren: G. LEEUW H. WESSELS R. DE WIT J. ELZENGA beschikl reeds over een slapel Ajax-pakkeilen! Maar... Uw veldpost-adres is nog niel bekend 1 Sluurl een groei uil Uw kazemal, aan den Heer J. Elzen ga, 3e Helmersstraal 47 b. heeft ook iets voor Uw ransel I Onze Junioren in actie legen D.W.V. De Soos-Commissie Den Zondagmiddag de slag aan het Westelijk front toen D.W.S. I ons Ajax helaas een kopje kleiner maakte ben ik eens naar onze Juioren I gaan kijken, die aan de D.W.V.-Junioren een flinke kluif hadden, maar er toch in slaagden met 42 den vollen voetbalbuit binnen te halen. Het was een lekker gezapig partijtje, en met Roef Vundering, Com missielid Xermer en nog eenige oude getrouwen, hebben we af en toe staan likkebaarden aan het smakelijke voetbal-menu, dat ons daar werd voorgezet. Het begon met een voortreffelijke Hors-d'oeuvre, lekker open spel aan twee kanten. In bal-techniek en zuiver plaatsen was onze jeugd toch wel een beetje beter, en twee zéér mooie doelpunten waren onze verdiende belooning. Na de thee zetten de over-Yers er nog eens alles op, met het resultaat, dat Keeper Hagen van dichtbij werd gepasseerd. (Bij een dergelijke situatie in het vervolg uitloopen, boy!) Het leek er werkelijk op, dat D.W.V. spoedig gelijk zou maken, maar gelukkig gingen we tot een grootsch offensief over, en mooi open spel gaf den snellen Estié gelegenheid het bruine vod in de vijandelijke touwen te werken. Helaas dachten onze jongen, dat ze er nu wel waren, het spel werd futloos en kort, en na wat geknoei in onze achterhoede, wisten de geel-zwarten met een gloeienden kogel den achterstand tot 32 te verkleinen. Nog bleven we in het korte en peuterige spel vol harden en eenige malen ontsnapte ons doel aan den verdienden gelijkmaker. Gelukkig gingen we het nu weer in de lengte zoeken, met gevolg, dat we weer véél gevaarlijker werden. Na prachtig voor bereidend werk van Brokmann konden we nog een voltreffer no- teeren, en met 42 kwam het einde. Keeper Hagen, de spil Meyer, Petri, Zwaan, Brokmann en Estié vielen bijzonder op. Weert moet zijn kiezen op elkaar houden, dictator spelen is er niet bij. Brokmann, geef je telg maar eens een kansje in het tweede of eerste, hij is uit het goede voetbalhout gesneden. J. S. 80

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 16