Het werd voor Ajax geen gelukkige dag tegen D.W.S.: de roodwilten waren niet fortuinlijk in de eerste helft en in het verdere gedeelte van den wedstrijd lieten ze zich door de forsche D.W.S.-ploeg overmeesteren; slechts 1 doelpunt scoorde Ajax - en dat ziet men hier maken - terwijl de thuisclub er vijf maakte. Cliché: .Revue der Sporten" op. Even doet Ajax nog moeite om den achterstand in te loopen, maar als het 31 wordt, is het gedaan en speelt Ajax een verloren wed strijd. Het wordt 41, 51eindsignaal! Eindelijk is het D.W.S. door deze overwinning gelukt Ajax het be loofde pak-voor-z'n-broek te geven. En het kwam aan! Hoe het komt, dat de prestaties van Ajax zich in dalende lijn be wegen? Wel, dat kan vele oorzaken hebben, maar ongetwijfeld zullen deze worden gevonden en tot klaarheid worden gebracht. Maar waar zijn het enthousiasme en vooral de wil gebleven? Zijn die twee toch zoo onmisbare factoren dan geheel en al verdwenen? Naturulijk, het zijn niet alleen het enthousiasme en de wil, die tot den weg naar succes voeren, ook de techniek enz. spreekt een woordje mee. Maar Ajax, dat toch zeker niet de mindere van D.W.S. is, wat de techniek betreft, moest het onderspit delven, omdat het niet was opgewassen tegen den vechtlust en het volhouden van die ploeg. Ajax zou Ajax echter niet zijn, als hierin niet spoedig verandering kwam. Hopelijk, dat juist déze nederlaag een gunstige blijvende om mekeer tengevolge zal hebben. We vertrouwen er op, dat door den wil, het enthousiasme en den vechtlust Ajax weer spoedig geheel onze vreugd en trotsch bezit zal zijn, weer gevreesd en geducht wordt in heel den lande en vol van vastberadenheid, nooit bereid zal zijn tot overgave. Waar een wil is, is een weg! D. C. 75

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 11