CLE NGEN Aangenomen als Donateur: F. Looyen, G. Vermeulen, J. Bamberg, J. Yssennagger. Aangenomen als lid: G. Schraders, H. Sacksioni. Aangenomen als Adsp.-lid: Th. J. Gebbink, A. Krokmann, L. C. Th. Donker, J. S. Günzel, J. M. van Heesch, H. M. Meyer, P. Nieuwenburg, F. G. Speyer. Voorgesteld als Adsp.-lid: F. W. Geudeker, J. J. Köhlman, W. A Günzel. Voorgesteld als lid: L. J. Bieshaar. U weet wel van de geweldige dienstverhalen, van Sergeant Pietersen en Korporaal Jansen. Een Ajacied schreef enthousiast naar huis, dat hij als „slapie" een clubgenoot had. Wat zullen ze roddelen! Laten we echter hopen, dat het veldgrijs, hoe „lief" het sommigen ook staat, weer spoedig voor goed verdwenen zal zijn. Verleden-Toekomst. Datgene, wat ieder rechtgeaard Ajax-supporter zoo vurig hoopt, is, dat deze competitie, zij het ook een noodcompetitie, voor Ajax een succes zal worden, een veertig-jarige waardig! Wie had ooit kunnen denken, dat het Ajax van 1900 zou groeien tot het machtige Ajax van heden? Maar., kleine kinderen worden groot. De weg, die Ajax heeft afgelegd, is niet anders dan een voorbeeld voor andere clubs. Tijdens de vorige mobilisatiejaren nog tweedeklas ser en nadien reeds zeven maal kampioen van Nederland. De namen van de spelers uit dien tijd zijn nog geenszins in het vergeetboek geraakt en als de oudere generatie eenmaal daarover begint te praten, dan kan men er zeker van zijn, dat ze voorloopig nog niet uitscheiden, want ze herinneren zich nog als den dag van giste ren, dat de Natris in dien wedstrijd en Hordijk in weer een anderen match voor ongelooflijks presteerden, om maar eenige namen uit die kampioensploeg te noemen. En altijd hoort men: „Zoo'n team krijgt Ajax nooit terug." Zou het waar zijn? En weer is er mobilisatie en weer is er een noodcompetitie, die zooals bekend geen promotie en degradatie inhoudt, doch de offi- cieuse kampioenstitel (zie vorig Ajax-nieuws) is tenslotte weer de inzet van het spel. Aan ons Ajax de eervolle taak dien titel te behalen. D. C. 53

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 9