Spanning. Spanning. Na de inleiding gelezen te hebben van het artikel van Tric-Trac in het vorige Ajax-nieuws, waarin deze alle Ajax-journalisten een zochten wenk geeft meer copie te sturen, voelde ik mij natuurlijk direct ge roepen om aan dien oproep gehoor te geven, al wil ik hiermede geenszins beweren, dat ik mijzelf onder die uitgelezen schare van Ajax-pennelikkers wil tellen.. Welnu, ging het dien Zondag beter? Jammer genoeg ging die wensch niet heelemaal in vervulling, maar wat de spanning betreft, nu, die was er en meer dan genoeg. Hebt U die dame gezien, die er zoo „in" was, dat ze haar buurman bijna een tand uitsloeg, toen er voor de zooveelsten maal een dot van-een-kans om zeep werd gebracht? En schrok U ook niet, toen één der V.S.V.-ers alleen voor Keizer kwam te staan, schoot ende lat bijna in tweeën kogelde? En dan die strafschop van Fischer Ja de spanning heeft niet ontbroken, maar qua spel was het Enfin, laten we zwijgen! We zijn tenslotte bij Ajax en dat houdt, ondanks alles, den moed erin. De weg der smarten. Wanneer we zoo 's Zondags in het gezellige Ajax-home zitten, zal het ons wel niet aan te zien zijn, dat we nog geen half uur geleden aan doodsgevaar ontsnapt zijn. Doodsgevaar??? Ja, want hebt U al eens vanaf de Berlagebrug die verschrikkelijke Weespërzijde geloopen? Verschrikkelijk, omdat er geen voetpaden zijn en men zich dus in hemelsnaam maar op de verkeerswegen waagt, waar auto's, fietsen en autobussen je toch al zoo kortstondig be- staantje nog aanzienlijk dreigen te verkorten. Men ziet hier vaders, die hun kroost angstvallig dicht bij zich houden en daardoor een wafe obstakel voor het verkeer zijn en natuurlijk zijn er ook pipa's, die de kinderen vooruit sturen en zelf achterblijven om een oogje in het zeil te houden, maar zich plotseling genoodzaakt zien op te treden, omdat die „lieve" zoontjes plotseling zoo'n fijne helling hebben ont dekt en daar met hun Zondagsche goed natuurlijk even af moeten rollen. Ze komen na de reprimande van Pa zoet naast hem loopen, want allerlei vreeselijke bedreigingen, zooals o.a. „niet naar Ajax en dus onmiddellijk naar huis" worden geuit en dat is hen wel een beetje te erg. Het is toch ook hun Ajax? Pa zwijgt, maar ondanks den gevaarlijken weg weet hij zijn stelletje weer veilig het Ajaxstadion binnen te loodsen. Een prestatie! Hoe koud het was en Een lekker zonnetje en een flink briesje dwars over het veld, ziedaar de weersgesteldheid tijdens AjaxV.S.V. Helaas verdween de zon en het briesje werd een stevige wind, die natuurlijk recht op de overdekte stond en aldaar aanwezige toeschou wers deed wenschen in meer Zuidelijke regionen te vertoeven. Een pluim op den hoed, pardon veldmuts, van de militairen, die, in tegen stelling met de vorige wedstrijden, hun dekens en kussens maar be neden hadden gelaten en nu „zoo maar" in de koude zaten. Bravo boys! En nu we het toch over militairen hebben. Ook het gezin Ajax is door de mobilisatie getroffen en heel wat zonen zijn in plaats van in het rood-wit in het veldgrijs gestoken. Thuis hangen ze verhalen op, 52

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 8