Uitslagen gespeelde wedstrijden. van onze achterhoede gebruik maakte en zijn club aan een tweede doelpunt hielp. De hoop op de overwinning keerde bij de Velsenaren terug en he't is na de rust een uiterst enerveerende match geworden. Ajax wilde winnen, V.S.V. minstens een gelijk spel uit het vuur slee pen.... en dat is den Velser ploeg gelukt. Weliswaar heeft hun lot soms aan het bekende draadje gehangen, hebben wij de beste en de meeste kansen gehad, maar als dat schot tegen onze deklat iets lager was geweest.... brr!, wij moeten er niet aan denken. Toch hadden wij in ae laatste minuten, dank zij een cadeautje van één dér V.S.V.-ers, de match nog kunnen winnen. Groot moet de teleurstelling der Velsenaren geweest zijn, toen even voor het einde één der hunnen, geheel onnoodig, het leer met zijn hand bewerkte.... en dat in het beruchte gebied. Penalty!.... vijf minuten vóór het eindsignaal. anderhalf uur zwoegen, anderhalf uur vechten voor de zege, door één domme handbeweging, naar de haaien. Arm V.S.V.!.... een groot onrecht, een onverdiende nederlaag scheen werkelijkheid te worden. Doch V.S.V. kreeg wat haar toekwam. Het Ajax-penalty-kanon Blom- vliet was niet aanwezig en nu trad scherpschutter Fischer naar voren. Even richten. een doffe knal. en vele meters naast het doel vloog de bal tegen de muur van de staantribune. Gerrit zijn kruit was nat geweest, voor ons niet erg prettig.... maar het recht had gezegevierd en dat is meer waard. Jan Stam was er zoo van onder den indruk, dat hij op het laatste oogenblik een dot van een kans inplaats van in-, over het doel lepelde. Een volgende keer zoo'n bal op je hoofd nemen Jan!, dan is het vast en zeker een doelpunt. De individueele prestaties van onze spelers zullen wij niet onder de loupe nemen, doch één willen wij in het felle licht der publiciteit zetten en dat is.... Jaap Hordijk. Het moet voor ,,01d Henk" een groote voldoening zijn geweest, toen hij zijn zoon op deze wijze aan het werk zag. Jaap had na de rust zijn tegenstander in zijn zak en speelde op het laatst met zoo'n bravour, dat eenige open doekjes zijn deel werden. Men zegt „de geschiedenis herhaalt zich".... als dat werkelijk waar is, dan staan wij er goed voor. Hordijk is er reeds.aan de poort kloppen Brokmann en Pelser.en bij de adspi- ranten luistert een speler naar den naam Couton. Jan de Boer, je zoon zal voort moeten maken. BROWN. 1 October 1939. Ajax 1—V.S.V. 1 2—2 D.W.V. 2—Ajax 2 1—1 Ajax 3 comb.Waterg. 2 31* Swift 2Ajax 4 05 Spartaan 1Ajax 1 Jun. 14 A.F.C. 2—Ajax 2 Jun. 0—2 A.D.W. 1—Ajax 3 Jun. 0—12 A.F.C. 1—Ajax 1 Adsp. 0—8 J.O.S. 1—Ajax 3 Adsp. 1—2 Centrum 1Ajax 4 Adsp. 02 A.D.W. 1—Ajax 5 Adsp. 0—3 Vriendschappelijk. 8 October 1939. K.F.C. 1—Ajax 1 3—4 Ajax 2—D.W.S. 2 1—4 A.F.C. 3—Ajax 3 0—6 Fokke 2Ajax 5 36 Ajax Vet.Watergrsm. 81* A.F.C. 1Ajax 1 Jun. 06 K.B.V. 1Ajax 2 Jun. 05 D.W.V. 1—Ajax 1 Adsp. 1—1 A.F.C. 2Ajax 2 Adsp. 012 Rapidit. 2Ajax 3 Adsp. 14 Rapidit. 3Ajax 5 Adsp. 011 Vriendschappelijk. 50

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 6