Ajax-V.S.V. Impressies. Besloten wij onze impressies van den wedstrijd tegen D.O.S. met het uitspreken van den wensch, om in onze komende verslagen prettiger geluiden te kunnen laten hooren hiermede bedoelden wij speciaal wat de sportiviteit betreft thans hebben wij tot ons genoegen kunnen constateeren, dat de tweede match „om de knikkers" in de beste verstandhouding werd gespeeld. Kunnen wij met betrekking tot dit punt dus tevreden zijn, wat het vertoonde spel betreft van Ajax-standpunt dan bezien voelen wij ons niet geroepen om hierover de loftrompet te steken. Er hangt iets over onzen ploeg, wat niet te definieeren is. Het glanzende, het vuur spetterende is uit ons team verdwenen. Het anders zoo vlotte combineeren is vaak hopeloos zoek en van het „den tegenstander onze wil opleggen" is in de twee wedstrijden die achter ons liggen geen sprake geweest. Over de oorzaak hiervan zullen wij ons niet ver diepen en wij zullen het er maar op houden, dat enkele van onze spelers laboreeren aan een tijdelijke inzinking. In de wieler-termino- logie noemt men dat een „ram" en het eenigste geneesmiddel wat hiervoor in aanmerking komt is „doorzetten". Dus rammendeof is het rammelende(?).Ajacieden, even de tanden op elkander. Als wij het beleven, dan wordt onze club in Maart 1940, dus zoo ongeveer aan het einde van dit seizoen, veertig jaar. Wij willen elkander dan de zooveelste kampioenschaps hand geven, dus Ajacieden denkt daaraan! Was het spel van onzen ploeg dan niet van grootsche allure, het door de V.S.V.-ers vertoonde, maakte met recht aanspraak op het predicaat, „prima kwaliteit." Weliswaar was het geen fijn technisch spel wat de heeren uit Velsen demonstreerden, maar er zat pit en vaart in. Iedere speler wist wat hem te doen stond, werkte als een paard en had slechts één verlangenAjax kloppen. En dat was juist, wat onze mannen misten. Er werd door onze voorhoede zoo nu en dan wel een mooie aanval op touw gezet, maar alles ging zonder overtuiging, zonder den ijzeren wil om te winnen, zonder eenig en thousiasme. Ajax had een zweepslag noodig en die kwam in de 20ste minuut. Een mooie combinatie tusschen Balvers (handig spelertje is die knaap) en Sterk werd besloten met een keurigen voorzet van laatstgenoemde. De ex-Ajacied Heins, die een best partijtje speelde, nam een gewel digen duik en kopte den bal op uiterst fraaie wijze langs Keizer. De slag was aangekomen en miste zijn uitwerking niet. Energiek werd nu door Ajax aangepakt en alle zeilen werden bijgezet om den ach terstand in te halen. Toch was er nog een klein kwartier van ploe teren noodig, voordat het Fischer gelukte om den bal langs Michel te werken. Dit doelpunt werkte stimuleerend op het spel van Ande- riesen en zijn mannen en het V.S.V.-doel kwam leelijk in de knel. Een tweede Aajx-goal kon niet uitblijven en deze kwam dan ook lut tele minuten nadat nummer één ter wereld was gekomen, tot stand. Fischer plaatste uit een vrijen schop den bal heel handig naar van Wijngaarden, Erwin zette het bruine geval meteen voor het doel en het hoofd van Bijl deed de rest. De achterstand was omgezet in een voorsprong en hadden onze spelers den strijd op denzelfden voet voortgezet, de overwinning was ons zeker niet ontgaan. V.S.V. was op dit moment beslist geslagen en een derde Ajax-goal was voor de Velsenaren funest geweest. Doch ziet, onze jongens grepen hun kans niet, vervielen weer in een doel loos slap spelletje en versperden zichzelf den weg naar de zege. Die weg werd volkomen gebarricadeerd, toen Sterk van een zwak moment 49

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 5