LI DO- Zeer spannende competities DINERf 1.75 (Tj m gpü Praat me niet meer van nood-competities. In niets onderscheid de huidige competitie zich van de gewone competitie en het lijkt ons dan ook volkomen gemotiveerd wanneer de K.N.V.B. alsnog besloot om officieel het landskampioenschap te laten spelen. Gebeurt dat niet, dan komt de strijd om de eer praktisch toch op hetzelfde neer. Het is onze besliste meening dat de Westelijke eerste klasse door de gewijzigde groepeering nog interessanter geworden is. Dit geldt stellig voor de Noord-Hollandsche afdeeling, waarvan Amsterdam het middelpunt vormt. Na drie wedstrijden valt er nog niet zoo heel veel van de kansen te zeggen, doch duidelijk is wèl dat het krachtsver schil uiterst gering is en van sterkeren en zwakkeren in alle geval niet gesproken kan worden. Als Amsterdammer betreuren we het dat D.W.S. zoo slecht begint. Hier is de reactie op de zomersche kam- pioens-competitie blijkbaar nog feller dan bij Ajax. We vermoeden echter dat D.W.S. zich nog wel herstellen zal al lijkt ons de kans dat deze stadgenooten kampioen worden ditmaal niet groot. Voor het slechte begin van D.W.S. vindt de Amsterdamsche sport- enthousiast echter ruimschoots dispensatie in de eervolle positie van Blauw-Wit en Ajax aan het hoofd der afdeeling en nu reeds verheugen de Amsterdammers zich op de eerste krachtmeting tusschen de aloude rivalen. Die wordt eerst recht belangrijk als Ajax en Blauw-Wit er in slagen „in the running" te blijven. Gemakkelijk zal dat echter niet vallen, want hoe sterk de overige clubs in deze afdeeling zijn, is nu wel duidelijk gebleken. Wat heeft D.O.S. hier in de Meer niet een pittig partijtje ten beste gegeven en V.S.V. eerst recht, met als gevolg een gelijk spel. En nu was j.l. Zondag de indruk te IJmuiden dat Stormvogels toch nog sterker is dan V.S.V.Natuurlijk is Haarlem ook niet te vertrouwen en ook 't Gooi en K.F.C. mogelijk toch de minst sterken? zijn stellig tot verrassingen in staat. Resumeerend een bijzonder interessante en „zware" afdeeling. Wie hier kampioen wordt voert héél wat in zijn mars. In de Zuid-Hollandsche afdeeling spant het eveneens. Het ziet er merkwaardig uit met clubs als D.H.C. en Sparta aan de spits, gevolgd door D.F.C. en H.B.S. Hier valt V.U.C. geducht tegen, doch Feyenoord zal zich van het minder goede begin wel herstellen, getuige de dave rende 100 op Xerxes van j.l. Zondag. Ook in de drie provinciale afdeelingen wordt vinnig gestreden en is de strijd geen moment van minder gehalte dan in de voorafgaande jaren. Men verbanne het woord „nood-competitie" naar de andere wereld. Van deze competities verwacht ik een groot sportief succes en het kan niet uitblijven, de belangstelling zal eveneens stijgen. J. H. 46

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 2