Jeugdvoetbal-flitsen Zondag 1 October... Vrijdagavond lag het bekende wedstrijd-pro gramma weder in onze bus en dat wil zeggen.... „au revoir" Zon dagsrust. het spel met den bruinen knikker gaat weer beginnen. En zoo zijn wij vandaag onzen langen tocht langs de lijnen van het jeugdvoetbal voor de zooveelste maal begonnen. Laten wij op den voorgrond vaststellen, dat het voor ons persoonlijk en voor de overige leden der jeugdcommissie een buitengewoon prettig begin is gewor den. Alle jeugd-elftallen die vandaag in het veld kwamen, legden den eersten steen voor het kampioenschap,.... dat kan geld kosten pen ningmeester.... door de competitie in te zetten met een overwinning. Junioren I.... klopten de Spartaan I, op eigen veld nog wel, met 41. Collega Koomen vertelt van dezen wedstrijd: „Op ondubbelzinnige wijze hebben onze jongens hun meerderheid „over de Spartaanjeugd gedemonstreerd. Na wederzijds verkennen „opende Theo Brokmann de score met een mooi doelpunt, onhoudbaar ,voor den Spartaan-doelman. De tegenpartij maakte hierna gelijk „door toedoen van hun rechtsbuiten, eveneens met een onhoudbaar „schot. Estie nam hiermede echter geen genoegen en scoorde onze „tweede goal. Hoks stelde met een schitterende pass Petrie in de „gelegenheid om voor nummer drie te zorgen en Brokmann bracht we- „derom met een fraai doelpunt, het totaal op 41." De eerste overwinning is binnen jongens.... wij rekenen er op, dat er nog een flink aantal bijkomt.... sterker, wij rekenen op een nieuw kampioenschap Junioren 2.... waren de gasten van A.F.C. 2. Heel beleefd wonnen onze vertegenwoordigers met 20. Verleden jaar was dit elftal heel wat inhaliger en werd met zeer onbescheiden cijfers ongeslagen kampioen. Hoe denken de heeren er nu over?.... Een kampioenschap met een ietwat lagere score is ook welkom! Junioren 3.... waren tegenover A.D.W. 1 niet zoo welwillend. Col lega Kermer kreeg op dezen eersten dag van deze knapen een demon stratie, gètiteld „hoe maak ik doelpunten." Twaalf gaten schoot de Ajax-stormlinie in het A.D.W.-net. Over bescheidenheid gesproken....! Linksbuiten Tiepen moet een goede partij hebben gespeeld en had een flink aandeel in de doel punten. Ook Roland en Hordijk werden met eere genoemd. Wat gaan we doen boys?wraak nemen over dat kampioenschap, wat ons het vorige seizoen op het laatste oogenblik ontglipt is? Adspirant 1 schijnt grootsche plannen te hebben. A.F.C. heeft het aan den lijve ondervonden. Met 80 kregen de jongens van Calavazi op hun roode baatje. Van Dijk, v. d. Bold en Timp waren de knapen van de doelpunten, doch het geheele elftal heeft, door zeer goed spel Mr. Kooiman een prettigen Zondagmorgen bezorgd. Adspiranten 3 behaalden onder het spiedend oog van Piet van Os de kleinste zege van den dag. Met 21 werd n.l. van J.O.S. gewonnen. Over het vertoonde spel kon Piet niet roepen, doch aangezien Fischer niet was opgekomen en v. c[. Poll wegens ziekte verhinderd was, moest er met tien man worden gespeeld. Gezien deze omstandigheden hebben onze boys wel een pluim verdiend. Matto, Bakker en Schmitz waren volgens Piet de uitblinkers. Vooral van Matto heeft hij veel pleizier beleefd. Adspiranten 4 verschenen eveneens met tien spelers op het tapijt. Ziekte van eenige knapen was hier debet aan. Niettegenstaande dat, ging Ajax toch met de overwining schoot. Het geheele tiental heeft, 62

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 18