Krabbeltjes over het 5e, 6e en 7e. Fokke 2 Ajax 5. Het vijfde: Hoewel het zonnetje weldadig aandeed, maakte een vrij scherpe wind het verblijf langs de lijn niet bepaald aangenaam. Het van Ajax-zijde vertoonde spel vergoedde echter veel; vooral in de eerste helft van den wedstrijd werd een pittig spelletje vertoond. De Ajax-voorhoede bestookte het Fokke-doel met keurige aanvallen, waarin speciaal Koch een voornaam aandeel had. Niemans wil het soms te kort doen; af en toe een bal over de heele naar je rechts buiten is veel verrassender en ruk je tevens de achterhoede van de tegenpartij uit elkaar. (Niet zoo bloeddorstig, de Redactie). Schmitz kan wel voetballen, maar vervalt telkens weer in een fout, welke speciaal voor een buitenspeler fnuikend is, n.l. het pingelen Je dupeert er je medespelers mede en je geeft de achterhoede van de tegenpartij gelegenheid zich te herstellen. Een bordje boven je bed hangen met „Pingel niet" zou misschien een oplossing zijn. Van Laar en v. Tuyl vormen een goede vleugel, alleen van Laar maakt weieens te veel gebruik van zijn spreekorgaan, hetwelk zoowel voor zijn medespelers en scheidsrechter, als voor de tegenpartij on aangenaam is. De middenlinie, als geheel, heeft goed voldaan, al is het pingelen ook dezen Heeren niet vreemd. Recept, zie boven. Ook de achterhoede heeft behoorlijk gespeeld, hoewel ik de backs na de rust een beetje nonchalant vond, bovendien had één van hen de goedheid om Fokke aan een goedkoop doelpuntje te helpen; hij speelde de bal terug op van Antwerpen, terwijl deze reeds was uitgeloopen. Óver de tegenpartij kan ik kort zijn,- sommige spelers kunnen zich nog steeds niet beheerschen en het was een geluk voor hen, dat de scheidsrechter nogal lankmoedig optrad, speciaal de keeper uitte zich in termen, dia niet op een sportveld thuishooren. Vooral Koch had het gedaan, maar hoewel dit jongmensch zeer agressief optrad, iets onbehoorlijks heb ik hem niet zien doen. De scheidsrechter was het dan ook volkomen met deze opvatting eens. Aanvoerder Niemans kon na afloop de eerste overwinning notee- ren, n.l. 63, welke ongetwijfeld, gezien de samenstelling van dit elftal, door meerdere gevolgd zal worden. Het zesde en zevende: Aangezien deze elftallen tot op heden nog niet in het veld zijn geweest, hoop ik een volgenden keer iets omtrent de verrichtingen van deze ploegen te vertellen. Yrref. JAAP VAN PRAAG en LENIE GENNISSEN hebben het genoegen U kennis te geven van hun voorge nomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Woensdag 25 October te 10.40 uur. Amsterdam, 10 October 1939 Tijdelijk adres: Lekstraat 114 (Z.) Toekomstig adres: Spui 4 (C.) Hartelijke gelukwenschen Bestuur en Redactie. 61

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 17