Helsinki geeft den moed niet op. AMSTERDAM, 1 Oct. De persafdeeling van het organisatiecomité der twaalfde Olympische Spelen te Helsinki 1940 schrijft d.d. 28 Sep tember uit Helsinki: De stad Helsinki heeft zoo juist een aanvullend bedrag van 3 millioen Finsche marken beschikbaar gesteld ter voortzetting van de voorbe reidende werkzaamheden. Er wordt krachtig met dezen arbeid voort gegaan en men kan er op rekenen, dat ze tot een goed einde zullen worden gebracht. De verschillende stadions zijn reeds klaar, men is thans nog bezig de werkzaamheden aan de tribunes voor de toeschouwers te beëin digen. Wel zijn de verwarminginstallaties voor het zwembad, welke uit Engeland moeten komen, nog niet geleverd, maar mochten deze niet tijdig aankomen, dan vormt dit nog niet zoo'n groot bezwaar, aan gezien het in den zomer te Helsinki warm genoeg is. Dit is ook de meening van het bestuurslid van de F.I.N.A., den heer Drigny. Er worden maatregelen getroffen om vele athleten en bezoekers te ont vangen en het organisatiecomité denkt er niet aan de spelen even tueel aan een ander land over te laten. Volgens het laatste „Leuterbericht" hebben de Dames Kint en van Feggelen geen toestemming van hun resp. trainsters gekregen ditmaal op de „rugslag" uit te komen. Dit heeft niets te maken met het al of niet beschikbaar stellen van een nieuwe japon, het al of niet aan wezige warme water, maar moet verband houden met het „mijnen gevaar". Wél heeft onze sportieve Regeering toezegging gedaan deze baan extra te zullen vegen, als er tenminste tegen dien tijd nog een heele of halve mijnenveger over is maar daar een andere Mogendheid de uitvoer van dergelijke vegers enz. streng heeft ver boden, weten we momenteel helaas nog niet waar we aan toe zijn. Toch zou ik die Mijnheer Drigny héél ernstig op het hart willen drukken, dat zwemfestijn in geen geval te laten doorgaan, als die vooruit bestelde verwarminginstallaties niet op tijd mochten arrivee- ren. Laat in hemelsnaam niets los over de „ijsvrijheid" van dat wed strijd-bassin, want als die Mijnheer Masseltof of Wortelenlof met die vreemde namen heb ik altijd de grootste moeite ook maar bij geruchte verneemt dat het water daar „ijsvrij" is, moet de geheele F.I.N.A.-commissie so wie so op het matje van het Kremlin komen, voor het vrijwillig onderteekenen van een vriendschapspact. Want IJs-vrij water is daar in de buurt „brand-willig", en onder het motto „Und wohlst du nicht mein Brüder sein, so schlag ich ihn die Schedel ein", wordt een twee zijdig verdrag opgemaakt en voorgelezen en vanzelfsprekend direct vrijwillig onderteekend en kan de Commissie, al of niet geridderd weer ver(t)rekken. Ach, 't is alles maar een weet, zei Buziau. Een paar machtige Rijken staan er op het programma nog uit te breiden met een paar feestnummers; t.w.: Handgranaat-smijten, met granaten van hoogstens 10 Kilo. Kogelslingeren, met kogels van hoogstens 15 Kilo. (Met diverse sortimenten gevuld). Het nuttelooze discuswerpen kan dan wel vervallen, terwijl het Speerwerpen een weinig meer aan deze benarde tijden zal worden aangepast. De pijlpunten zullen waarschijnlijk in een of ander lie- velijk sausje worden gedrenkt; proeven op eenige wilde stammen zijn in voorbereiding. De slogan „Doe het met Gas", zal helaas nog wel niet in vervulling gaan, ook de Bacterieën zullen op hóóg bevel nog niet mee mogen doen. Hetgeen door zéér velen ernstig betreurd wordt. Maar de spelen zullen in ieder geval doorgaan. 56

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 12