Gaat het om Kampioenstitels? Uit verschillende vragen, die ons dezer dagen bereikten, blijkt ons dat er onzekerheid bestaat omtrent den aard der nood-competitie van K.N.V.B. Die onzekerheid is alleszins begrijpelijk en de K.N.V.B. zelf is er schuld aan. Hij publiceerde in het officiëele bericht over de instelling der nood-competities het volgende: „Noodcompetitie. Besloten werd, evenals in 1914, tot instelling van een nood- competitie voor het geheele land, met uitsluiting van promotie en degradatie, over te gaan. De eerste klasse vereenigingen zullen, als normaal, in vijf afdeelingen worden ondergebracht. De Afdeelingen I en II worden daarbij in een noordelijke en zuidelijke verdeeld, met dien verstande, dat in de eene afdee- ling één, in de andere twee Haagsche eersteklassers zullen wor den ondergebracht. Voor de Afdeelingen III, IV en V blijft de gewone indeeling gehandhaafd." Verder is hierover niets medegedeeld, tenminste niet officieel. Wél is door de redactie van het officiel orgaan van den K.N.V.B., de Sport kroniek, als volgt geschrven: „De competities gaan nu wel als het ware om 's keizers baard, maarer staan toch zij het dan officieuze kampioenschappen op het spel. Wij willen wel als onze meening te kennen geven, dat het aan het eind van het seizoen, als het een beetje wil, tot een heele of halve kampioenscompetitie zal kunnen komen. Hetgeen ook in deze tijden voor de betrokken clubs een aardige bron van inkomsten kan beteekenen. Mogelijk ware dit als een officieus kampioenschap van Nederland door den bond te regelen, doch dat is van nader zorg, men moet eerst zien hoe de zaak draait." Hier wordt te kennen gegeven, al staat het er niet nadrukkelijk, dat het niet om kampioenstitels gaat, d.w.z. dat er géén officieel kampioenschap van Nederland verspeeld zou worden. Zóó is het in 19141915 ook geweest en toen werd Sparta kampioen der nood- competitie in den beslissingswedstrijd tegen Vitesse in het oude, in middels afgebroken Amsterdamsche Stadion. De Rotterdammers won nen met 30. Officieel is ook nader hieromtrent niets gepubliceerd, doch we mo gen niettemin wel aannemen dat het zóó. zal zijn en dat er dus géén officieel kampioenschap verspeeld wordt. Het gaat in dat geval dus in eerste instantie om het afdeelings- kampioenschap der nood-competities. De veronderstelling is gewettigd dat aangenomen dat, naar we allen innig hopen, deze nood-com petities volledig afgewikkeld kunnen worden op het einde van het seizoen dan als steeds een competitie van de vijf afdeelingskampioe- nen volgt, waarbij dan de titel „kampioen der Nederlandsch nood- competitie 19391940", anders is dan gewoonlijk, doch alles toch praktisch op hetzelfde neerkomt. Officieel behoudt Ajax, onafhankelijk van het resultaat der nood- competitie, den nationalen titel nog in elk geval een jaar. Men is kampioen zoolang men niet onttroond is en door een nood-competitie is dat niet mogelijk. J. H. 40

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 8