Van de Redactie. Ajax wint den H.F.C.-beker. voor een prettige stemming zoowel binnen als buiten de lijnen. In tegendeel, het toch al harde spel van tegenwoordig, wordt door der gelijke incidenten er niet zachtzinniger op, met gevolg een steeds lager wordend niveau van het spelpeil en een publiek, dat zich zit te vergapen en sterk naar het einde van de match verlangt. Hoogtepunten, van Ajax-standpunt bezien, waren dan het vliegende schot waarmede Fischer ons de leiding gaf, het prachtige doelpunt van Piet en de goal waarmede Rinus ons de overwinning bezorgde en verderzullen wij wat deze match betreft er het zwijgen aan toevoegen. Besluiten wij met het uitspreken van de hoop, om in het volgend nummer van ons blad over de prestaties op de groene velden pret tiger geluiden te kunnen laten hooren. BROWN. De geweldige gebeurtenissen sedert de verschijning van ons vorig clubblad zijn ook voor onze vereeniging met ingrijpende handelingen gepaard gegaan. Velen van onze jongens werden gemobiliseerd en een groot ge deelte van ons stadion werd voor legering van manschappen en paar den door de militairen in beslag genomen. De prettige samenwerking met de militaire autoriteiten maakt het gelukkig mogelijk, dat wij onze sport kunnen blijven beoefenen en het ziet er naar uit, dat, wanneer de omstandigheden voor ons land niet veranderen in slechten zin, er een redelijke hoop mag bestaan voor een volledig sportseizoen. Onze redactie-commissie moet de hulp ontberen van twee harer leden, t.w. de Heeren Bremer en Melchers en hoewel wij er stellig van overtuigd zijn, dat zij hun clubblad van tijd tot tijd niet zuilen vergeten, noopte hun afwezigheid het bestuur tot de noodzakelijk heid om naar tijdelijke vervanging om te zien. Zooals onze lezers in dit blad reeds kunnen bemerken is het bestuur erin geslaagd de Heeren Jan Schoevaart en Frits de Bruyn bereid te vinden hun hulp te verleenen en wij brengen genoemden Heeren onzen dank voor de spontane wijze, waarop zij de vereeniging uit de impasse hielpen. Den beiden Heeren in te leiden is onnoodig. Reeds langen tijd dienen zij de vereeniging op voortreffelijke wijze en voor ons clubblad zijn zij trouwe medewerkers. Ons clubblad zal, zij het minder omvangrijk, wederom vóór iederen thuiswedstrijd van ons eerste elftal verschijnen en zal naar wij hopen de schakel blijven van leden onderling. d. J. Ter gelegenheid van haar zestigjarig jubileum organiseerde de H.F.C. te Haarlem seriewedstrijden, waaraan ook door ons werd deel genomen. Twee overwinningen: H.V.V.—Ajax 0—1, HaarlemAjax 12, waren het resultaat van een prettig gespeeld tournooi. 36

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 4