Zondag gaat het beter Zondag gaat het beter Zie zoo, die mobilisatie heeft mij toch maar weer een fijne baan opgeleverd. Toen Elzenga 1.1. Zondag zoo met een smoesje naar me toe kwam wandelen, en me zoo terloops een los-vasten zetel aanbood in een voorloopige Clubblad-commissie, daar zoo ongeveer de ge- heele staf in de petoet zatpardon in het Feldgrau paradeerde, nou dan klets je maar niet lang hé, en belooft in je vulpen te klimmen. Want Jan is net als de Fiscus, wat hij vast heeft laat ie niet zoo gemakkelijk meer los. Bovendien heeft hij gelijk als hij zegt dat het clubnieuws toch op tijd moet verschijnen, al is het honderdmaal een nood-competitie. En niet waar, als een supporter een stuiver offert voor een programma, moet ie toch waar voor zijn geld krijgen, an ders voelt zoo'n slachtoffer zich bekocht en vraagt direct om het klachtenboek. Wél heb ik nog geprobeerd om Desmit voor deze baan te interesseeren, maar die had er helaas heelemaal geen puf in. Nee, dank je hartelijk, ouwe jongen, zei hij, maar ik ben nu eenmaal op pensioen gesteld, en om nu weer voor die paar dollar te moeten gaan werken, nee, mij niet gezien hoor. Wel jammerik had zoo'n stille hoop dat hij er op in zou gaan, daar ik zelfeerlijk gezegd liever lui dan moe ben. Maar Dolf, mocht je ooit spijt hebben, geneer je dan niet kerel, m'n los-vaste-zetel staat altijd voor je klaar hoor, en je bent toch per saldo Eerelid of niet. Zie zoo, die zit, misschien is dit het scheutje dat z'n eversharp zal doen overloopen. Want als die knaap eenmaal warm loopt, nou dan behoeven we geen van allen meer een poot op het papier te zetten, en illustreert hij zijn moord- artikels bovendien ook nog zelf. Heusch, dan kunnen we onze krant gevoegelijk voor een duppie aan den man brengen, en de oplaag nog belangrijk vergrooten ook. En na deze inleiding, die min of meer gericht is aan alle Ajax- journalisten, steken we dan maar van wal. De wedsstrijd tegen D.O.S. viel tegen, geen schijn of schaduw van het levendige en vlotte spel van een week hiervoor tegen V.U.C. En een paar militairen die momenteel nog minder dan half-geld behoeven te betalen voelden zich méér dan bekocht; dit wil toch wel iets zeggen. Nee, een reclame-stunt was deze nood-competitie wedstrijd zeker niet. Dumortier de rossige centervoor van D.O S. vond het noodig de goalpaal op hardheid te onderzoeken, ja beste kerel, dat moet je toch niet meer doen. Ook dat felle inloopen op den keeper moest je eens afleeren, is er nu nog geen mot genoeg in de wereld? Wij op de tribune vonden het toch echt jammer dat je er uit ging, je deed zulke verbazend handige dingen in het veld, en wij willen voor onze contributie toch ook graag waar voor ons geld. Fischer, v. Reenen en Bijl waren de scherpschutters, alle volkomen onhoudbare doelpunten. Fischer, kerel, die vrije trap was een beauty, maar leer nu toch eens af steeds je handen in de hoogte te steken. Tracht in het vervolg liever goede maatjes met den Ref te worden, heusch, je zult er zelf het meeste plezier van hebben. Over den referee gesproken, wat had die een off-day. Gelukkig maar dat zijn beslissingen Ajax ten goede kwamen; nu sprak ik zelfs suppor ters die hem hoogelijk prezen. Maar als dat geen roem met een ver dacht parfum is, weet ik er geen sikkepit meer van. Nee, veel licht puntjes waren er helaas niet, ja de wind, en tamelijk hard spel, en. enfin ik weet dat we héél wat beter kunnen en ik eindig dan ook maar met de slogan 42

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 10