MOMENTEN, gezien door Veteraan Training. Augustus. De training begint. Glanzend groen voor smetloo- ze doelen. Stoeiende veulens, die het land van blanke beloften be rennen, in overmoed van jeugd en kracht. Twee domineerende figu ren: Jack Reynolds en Wim Ande- riesen. Twee leidende gedachten: Orde en Ervaring. Twee elementen: de veeleischende speler die dient, en de dienende trainer die eischt. Jack en Wim, zij kennen elkaar, zij kennen het vak en zij kennen de drift van hun kudde. Zij beheer- schen, in éénheid van tegenstellin gen, het onstuimige jonge bloed, dat zijn rechten krijgt in het kader van technische plichten. Wim en Jack, ieder voor zich en samen voor Ajax, goed voor het zoo- veelste kampioenschap Wim en Wimpie. Het spel is begonnen. Anderiesen, met zijn zes-en-dertig jaren, doet het met het élan van twee knapen van achttien en met de routine, die het monopolie is des veteraans. Nog altijd safe als de N ederlandsche Bank. Hoe lang nog? Nog héél lang! En daarom moet zijn opvolger ook niet ge zocht worden onder deze genera tie. Schubert, Klein, Potharst of Beumer? Mis! Wim zal zijn plaats ruimenvoor Wimpie, die onlangs „ergens op het zand" de baker mat van vele kleinen, die groot werden zijn eerste „echte match" heeft gespeeld. Dat moment herin neren we ons allemaal. En wat was je? vroeg vader Willem in zwellende trots. Natuurlijk spil! zei Wimpie, want ik ben toch Anderiesen. O, zoo! Critiek. T ack is van ruiger formaat. Zijn voetbalhart kent geen zwakheid en zijn mond geen slot. Ballen hier, eerst sprinten. Ja maar, we zouden Hier zullen we alleen. Klaar? - (klap) - af! Ga eens naast hem zitten tijdens een wedstrijd, en ge zult begrijpen waarom een egel niet aaien kan. Er wordt een corner achter ge plaatst. Laat ik 'm er Donderdag 20 goed nemen en nou verslikt de ezel zich in de 21-ste, constateert Jack met pennen als bajonetten. Maar we zijn nu op trainings avond. Zoolang alles naar zijn zin gaat, bromt Jack als een beer die Reynolds honing proeft, maar dat brommen wordt gromimen om (met alle respect voor de persoon van onzen trainer) niet te zeggen: Knorren van een populair stekelvarken zoodra er fouten worden gemaakt. Een zelfzuchtige binnenspeler schiet op doel: Nee jong, in die positie hadt je moeten trekken, luidt het korre lig commentaar op een afkeurend fluitsignaal. De zondaar belooft beterschap en geeft een kwartier later een su- bliemen trekbal: Gebruik je hersens toch, want nou hadt je-moeten schieten! cor rigeert Jack meedoogenloos. Voetbal is niet zoo eenvoudig. In de avondschemering goochelt een halfback, die verliefd .is op den bal, als een fakir, die geen afstand kan doen van zijn geheimen. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 8