Ingezonden. Waarde Veteraan, Naar aanleiding van uw artikel in het laatste clubblad over ons oude clubhuis aan de Kruislaan, zou ik U gaarne op het volgende opmerkzaam willen maken: Het is wel eigenaardig, dat juist altijd veteranen zich gaan hech ten aan oudheden. Dat ook U zoo iemand zijt, neem ik U, die de zwarte kleuren zoo van nabij bekeken hebt, zooals een waarzegster de zwarte koffiedik, natuurlijk niet kwalijk. Toch is het prettig, dat U thans zoo'n dikke Roodwitte-vriend geworden bent, dien men 's Zondags steeds op onze velden kan vinden. Wat nu het oude clubhuis betreft het volgende: Ook ik ben een van de velen, die zeer prettige herinneringen aan onze oude Kruis- laantent heeft. Velen in onze vereeniging weten nog, hoe men vroeger bij een wedstrijd in de Kruislaan er voor moest zorgen vroeg te komen, omdat je dan boven op de kastjes met het hoofd tegen den zolder je het beste uit kon kleeden, daar je dan tenminste droog stond en een mooi overzicht op je mede-spelers had, die „beneden" moesten blijven en gedwongen waren zich te verkleeden vlak bij de waschgelegenheid, terwijl de heeren na afloop nogal te keer gingen bij het weinige licht, dat de ongelukkige olielamp gaf. Als ik dan tegenwoordig de prachtige kleedgelegenheden zie, die den spelers ter beschikking staan, denk ik nog dikwijls aan onze kleedkamer aan de Kruislaan. U, die kunt spreken over spelers, die ik zelf niet heb zien spelen, omdat mijn haren wel al zeer dun doch nog niet grijs genoeg zijn, U ook moet over al die dingen gedacht hebben, alvorens uw artikel te schrijven. Maar men moet nu eenmaal met zijn tijd meegaan en de oude rommel, al is deze ook nog zoo dierbaar, t.z.t. opruimen. U hebt toch ook niet uw korte jongensbroek bewaard, omdat U zulke prettige misschien ook wel onprettige dingen daarin hebt meegemaakt? En toch lijkt het mij veel eenvoudiger om zoo'n broek te bewaren, dan een groote houten kleedkamer! Er is echter één groot geluk: de kleedkamer bestaat nog en is prachtig gerestaureerd door ons voor een zacht prijsje (de kleedkamer was nog geen 70 jaar, dus nog niet antiek) aan de voet- balvereeniging „Lijnden" te Badhoevedorp verkocht. Waarde Veteraan, ik raad U, die graag oude gebouwen ziet, ten sterkste aan: gaat U voortaan iederen Zondagmorgen vroeg te voet naar Badhoevedorp; het is een prachtige wandeling en daardoor een goede training. U zult bovendien steeds tevreden terugkomen, daar U dan weer „die gezellige oude tent" teruggezien hebt. Wij hebben een foto van onze oude kleedkamer, waarnaar we met hetzelfde resultaat eens kunnen kijken. DUIKBOOT. Het doet mij genoegen, dat Arie in zijn duikboot mijn fregat, dat een klagend salvo gaf over het getorpedeerde Clubhuis, niet zonder blikken of blozen passeert. Wij zijn inderdaad rood-witte vrienden geworden, waaruit afdoende blijkt, dat Verleden en Heden elkaar de hand kunnen reiken. Welke schitterende perspectieven, zwart ge kleurde herinneringen als extract getrokken voor Arie's Rood wit zich in de naaste toekomst nog kunnen openen, vertel ik in een volgend orgaanEn wat het Clubhuis betreft: dat de lompenkar naar Badhoevedorp is gereden, verandert niets aan het feit, dat Ajax historisch materiaal waaraan wij thóns nog ons grootste jeugd- 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 6