Aan onze Honkballers. 0 Zooals jullie allen wel zult weten, staat Ajax er in de honkbal competitie nu niet zoo best, laten we maar zeggen zeer slecht voor. Door twee opeenvolgende overwinningen is A.F.C. er in geslaagd met ons gelijk te komen, zoodat de laatste wedstrijd de beslissing zal moeten brengen. A.F.C. speelt tegen V.V.G.A., terwijl wij den strijd tegen Haarlem moeten opvatten. Oogenschijnlijk zijn dit beide ver loren wedstrijden, zoowel voor de A.F.C.-ers, als voor ons. Maar laten we ons daar niet door in slaap laten sussen, want A.F.C. speelt zóó wisselvallig, dat een zege op V.V.G.A. werkelijk niet tot de onmogelijkheden behoort. Daarom moeten jullie je uiter ste best doen tegen Haarlem in de meerderheid te blijven. We willen daarmede niet zeggen, dat jullie in de andere wedstrijden niet je uiterste best gedaan hebt, maar we weten het maar al te goed, dat de verstandhouding af en toe wel wat te wenschen heeft over gelaten. Daaraan in de eerste plaats wijten we de slechte resultaten van den laatsten tijd! Maar het belang van Ajax in de eerste plaats en van jullie zelf ook eischt, dat jullie thans eendrachtig zult strijden om Ajax in de eerste klasse te handhaven. Dat kan, want hoe zonderling het dan misschien ook moge klinken, we hebben dit jaar een sterker negen tal, dan waarover we in vorige jaren wel eens de beschikking had den. Daarom: doet tegen Haarlem je uiterste best, weet elkaar te waardeeren enhoudt je mond, als er eens fouten gemaakt wor den. Luistert slechts naar je aanvoerder, wanneer er aanwijzingen te geven zijn: hij is de eenige, die daartoe het recht heeft. En mocht het gebeuren, dat het tot een beslissingswedstrijd met A.F.C. komt, onderschat deze tegenpartij dan niet; de krachtige eind spurt der club van den Zuidelijken Wandelweg is er het bewijs voor, hoe funest dat zou kunnen zijn. Over eventueele degradatie-wed- strijden spreken we maar niet eens. Jongens, zet je beste beentje voor: dan is een overwinning op Haarlem mogelijk, maar ook alleen dan, wanneer er in eendracht gespeeld wordt. Doet je best, Ajax rekent op jullie! te willen afbreken) niet zoo geweldig lastig was, daar de Familie's zelf ook niets liever wenschten, dan een nieuwen en hechten vrede. Nu doen ze weer alles samen, de Heeren visschen weer, de Dames verknoeien hun ega's inkomsten weer grootendeels aan gezamenlijk uitgezochte en met afternoon-tea's besprenkelde japonnetjes, terwijl de kinderen hun oude spelletjes weer ter hand genomen hebben. Ik mag U zeker nog wel vertellen, dat de Veteranen van de Familie's, ik bedoel de Opa's, ondanks de moeilijkheden welke ge rezen waren, hun partijtje domino nooit verzaakt hebben. Wat dit alles eigenlijk met sport en ons Clubblad te maken heeft? Och eerlijk gezegd niets, maar buiten alles om, vind ik het zoo enorm prettig, dat het tusschen A.F.C. en Ajax weer net is als vroeger. Zondag gaan we weer voetballen, de Antwerpenaren staan op de nominatie om onze krachten te ondervinden, en dan zijn we zoo langzamerhand weer officieus aan het voetbalseizoen toegekomen. Dat het in alle opzichten een prettig en succesvol seizoen mag worden. JAMES. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 5