Trainingscampagne van hei eerste. N.V* Radio Centrale „Watergraafsmeer" Fraunhoferstraat 12 - Telefoon 50722 O Met den wedstrijd tegen Antwerp F.C., dezen Zondag in ons Stadion, zet de oefencampagne van ons eerste elftal voor het nieuwe seizoen officieel in. Reeds eenigen tijd geleden zijn de voetbal schoenen weer te voorschijn gehaald en is Jack aan het werk ge gaan om de spelers weer startklaar te maken voor den a.s. zwaren strijd. Want dat de strijd zwaar zal worden, staat vast, vooral nu naar alle kanten bekend geworden is, dat wij persé dit jaar weer landskampioen willen worden, dit met het oog op het veertigjarig bestaan van onze vereeniging. Eenige nuttige oefenwedstrijden zijn uitgezocht en daar behooren in de eerste plaats de beide wedstrijden tegen Antwerp F.C. toe. Buitenlandsch contact kan nooit kwaad en vooral niet, wanneer het tegen clubs als deze tegenpartij gaat. De Antwerpenaren zijn in eigen land geziene tegenstanders, een reputatie, welke zij in hoofd zaak te danken hebben aan hun goed verzorgd spel, dat meesten tijds een lust voor de oogen is. Daarom zullen de wedstrijden van dezen Zondag en de week daarna in Antwerpen zeker van veel nut voor ons zijn. Dergelijke oefenwedstrijden bij het begin van het seizoen zijn trouwens toch zeer belangrijk. Zij bieden immers de elftalcommissie volop gelegenheid tot proefnemingen, welke in de competitie niet of bijna niet mogelijk zijn, daar verlies van één of meer wedstrijden niet geriskeerd mag worden in den scherpen strijd om het kam pioenschap. Maar in de oefenwedstrijden komt dat er niet zoo op aan, is winst of verlies niet in de eerste plaats belangrijk. Goed spel is daarin n.l. een eerste vereischte, waardoor terstond al gezegd is hoe aantrekkelijk oefenwedstrijden veelal voor het publiek zijn. Zoo zal het ook in dezen eersten wedstrijd van het seizoen op ons veld tegen Antwerp F.C. gaan: een overwinning is niet het voor naamste, maar wel goed, attractief spel, dat den toeschouwer meer boeit, dan andere wedstrijden, waarin misschien met groote cijfers gewonnen wordt. En de club van Bob Paverick, de sympathieke Bel gische international, en ons eigen elftal zijn er borg voor, dat deze wedstrijd zoowel als die te Antwerpen de supporters van beide ver- eenigingen tevreden zullen stellen. Met ingang van dezen dag is het definitief gedaan met de voetbal- rust van onze spelers, daar het thans weer week in week uit verza melen geblazen is. Volgende week staat, zooals gezegd, de reis naar Antwerpen op het programma voor de return-match tegen de Ant werpenaren, waarna Ajax het in de volgende weken wat dichterbij zoekt: op 3 en op 10 September wordt n.l. te Haarlem gespeeld. Op 3 September organiseert H.F.C. ter gelegenheid van het 60-jarige bestaan een tournooi, waar wij van de partij zijn, terwijl het de week daarna Haarlem is, dat in verband met zijn 50-jarige bestaan lustrumwedstrijden houdt. Wedstrijden, die ongetwijfeld ook hun nut zullen hebben. En dan op 17 Septemberhet begin der competitie! Wat zal dit voor ons brengen? Het zal ook U opgevallen zijn dat zoovelen Radio-Distributie hebben. U is reeds abonné? 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 3