Ajacieden in Amsterdamsch elftal. J. A. DE WAART Hoewel voor dezen Zondag pas de eerste wedstrijd voor Ajax op het programma staat, zijn enkele Ajacieden toch al eerder weer in actie geweest. Het waren Anderiesen, Blomvliet en Bijl, die onze club in het Amsterdamsche elftal vertegenwoordigden in den wed strijd, die op Zaterdag 12 Aug. j.l. te Haarlem tegen het stedelijk team der Bollenstad gespeeld werd; de Amsterdammers bleven met 30 in de meerderheid. Onze drie vertegenwoordigers speelden een beste partij. derde wicket is gemaakt. Welk een gezicht op het scoringbord: 3 voor 116! Op zijn persoonlijk totaal van 48 werd Harry gevangen, waarna Blomvliet zijn kunsten aan het wicket mocht vertoonen. Helaas werd hij spoedig gebowled, zoodat V.R.A. dus goedkoop van hem afkwam. J. Pelser sloeg even gauw 8 runs bij elkaar en werd gevangen. Jan Tiepen kwam eveneens in de dubbele cijfers (11) en werd daarna door van Twisk op een keurige wijze gevangen. P. van Reenen en H. Bakker maakten ieder een vier, Piet nog een ééntje en vielen toen als slachtoffer van Kluijver, welke inmiddels ook C. ter Horst had ingepikt. R. Vunderink bleef met 2 not out, maar was ongetwij feld tot grootsche daden in staat, zóó'n zin had hij er in. Wij hadden een totaal gemaakt van (schrik niet, lezer) 171. V.R.A. stond dus voor een zware taak. Harry en Jan Schubert heb ben het zaakje met behulp van Jan Tiepen echter goed opgeknapt. Schubert had ditmaal de beste bowlingcijfers (5 voor 30) en een prachtige vang laag bij den grond van Jan op eigen bowlen mag zeker wel aan de vergetelheid ontrukt worden. Harry bowlde 3 voor 24 (21 overs, waarvan 12 maidens) en Jan Tiepen 1 voor 16. Ook nu blonk P. van Reenen op point uit door zijn keurig fielden. V.R.A. bracht het tot 88. Helaas was de tijd tekort voor ons om de tegen partij nogmaals in te sturen, zoodat het einde van dezen onder ideale weersomstandigheden tegen prettige tegenstanders gespeelden wed strijd met een overwinning van 83 runs voor ons kwam. Aan den kant was het een buitengewoon gezellige boel, o.a. Groot- meyer, de Munnik, Thiry, Gehrels en anderen kwamen een kijkje nemen en diverse vrouwen, verloofden enz. gaven „acte de présence", hetwelk zeer tot de algemene gezelligheid bijdroeg. Er resten ons thans nog 2 thuiswedstrijden: op 20 Aug. tegen U.V.V. en op 27 Aug. tegen V.R.A. 2. Eind goed, al goed. Het zij zoo. Leden, donateurs en verdere Ajax-familie, wij hebben nog eenige ligplaat sen, maar niet luidruchtig zijn, want anders worden de spelers af geleid en cricket is nu éénmaal een spel van concentratie. Maasstraat 192, Zuid. F. DUKKER. Archimedesweg ^4o. 102, Amsterdam, Telefoon 54348 Aannemer v. Lood-, 2/ink- en Sanitaire-werken 31

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 31