Cricket. „Niet versagen", schreef ik in mijn vorig verslag en ziedaar, deze opwekking had resultaat. Hoewel wij tegen R.W. 2 nog een neder laag incasseerden, waren de resultaten toch al van dien aard, dat optimisme gewettigd was, want zonder den steun van Schubert en Gehrels de laatste door een ongeval met den trein kregen wij R.W. uit voor een totaal van 101 runs. Dit was ongetwijfeld een goede prestatie, want R.W. is wat het maken van runs betreft niet voor de poes. Onze bowlers hadden het niet gemakkelijk, maar met den steun van een goed veld hebben zij er zich kranig doorheen geslagen. De bowling-cijfers waren als volgt: H. Pelser 5 voor 30, J. Tiepen 3 voor 49, H. Blomvliet 1 voor 5. De R.W.-aanval was juist iets te sterk voor ons. M. Bruin, die ge regeld voor het eerste elftal van R.W. uitkomt, had de beste cijfers (6 voor 12), welke hij ten volle verdiende voor zijn keurig bowlen. J. Pelser maakte 18 van de 41. Onze poging om op de 2e innings te winnen mislukte door gebrek aan tijd. Op een totaal van 63 voor 5 gaven wij op. (H. Pelser 20, H. Blomvliet 23 en J. Pelser 17). Als bijzon derheid zij vermeld, dat onze secretaris-elftalcommissie, A. de Wit, voor het eerst meespeelde in een officieelen cricketwedstrijd en door zijn activiteit de „run out" dood van één der R.W.-spelers veroor zaakte. Welkom Arie! Op 6 Aug. j.l. ontvingen wij V.V.V. 2 op ons veld, waarbij wij ons mochten verheugen in een groote belangstelling, zoowel van Ajax- als van V.V.V.-zijde. Het was een prettige wedstrijd en de toe schouwers hebben genoten van goed veldwerk. Speciaal P. v. Reenen en R. Vunderink blonken door eenige prachtige vangen uit. Het fiel den van Piet is een voorbeeld voor de anderen. Met den bal boekte H. Pelser een prachtig succes: niet minder dan 8 wickets nam hij voor slechts 34 runs. Jan Oudheusden pikte de 2 andere wickets in voor 24 runs. Van harte dank. Jan, voor de mede werking, je bent je tweede jeugd weer ingegaan en het was een ouderwetsch gezicht je weer in de flanellen te zien. Ook Bob ten Have was weer tot zijn oude liefde teruggekeerd; zoo langzamer hand krijgen wij weer een elftal bij elkaar van sterren en aankomen de sterren. V.V.V. 2, eerst ingaande, maakte 84, zoodat Ajax dus voor de taak stond dit totaal te overschrijden, een zware taak, gezien de batting- cijfers van onze voorgaande wedstrijden. Dank zij H. Pelser en H. Blomvliet met resp. 39 en 20 is ons dit echter gelukt. Dat het gespan nen heeft kunt TJ begrijpen. Onze eerste overwinning was een feit, zeer tot vreugde van spelers en supporters! V.V.V. 2 probeerde nog op de tweede innings het lot te doen keeren, maar het bowlen van H. Pelser en Schubert was zóó doodelijk, dat de heeren er maar van af zagen. Hoe kan het anders: vier wickets neer voor 5 runs! Harry en Jan deelden broederlijk den buit; ieder twee wickets voor 2 runs, 1 extra. En zoo togen wij 13 Aug. (brr wat een getal) naar de schitterend gelegen velden van V.R.A. nabij de Boschbaan, om het tweede elf tal van V.R.A. te bekampen. Ook ditmaal mochten wij het zoet der overwinning smaken. Captain Kluijver van V.R.A. won den toss en stuurde ons naar de wickets. Ondergeteekende en Bob ten Have openden de innings. Door een misverstand ging Dukker op een totaal van 14 run out, waarop Schubert met Bob de zaak kwam voort zetten. Na een mislukten slag werd Jan (8) gevangen; het totaal was inmiddels tot 39 opgeloopen. Harry kwam nu in en samen met Bob maakten zij wellicht het grootste totaal, dat ooit door Ajax voor het 30

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 30