Opstelling voor Honkbal wedstrijd. Onze reserve-elftallen. De competitie-indeeling voor onze het nieuwe seizoen luidt als volgt: K.N.V.B.-reserve-elftallen voor Res. Ie Klasse. A.F.C. 2 Ajax 2 Blauw-Wit 2 D.W.S. 2 Haarlem 2 Hilversum 2 R.C.H. 2 De Spartaan 2 Stormvogels 2 Z.F.C. 2 Res. 2e Klasse A. Ajax 3 Blauw-Wit 3 D.W.S. 3 H.R.C. 2 De Kennemers 2 K.F.C. 2 O.S.V. 2 De Spartaan 3 W.F.C. 2 Zeeburgia 2 Res. 2e Klasse C. Ajax 4 B.F.C. 2 B.V.C. 2 Blauw-Wit 4 D.O.S. 2 't Gooi 2 Hilversum 3 U.V.V. 2 Velox 2 Vriendenschaar 2 wachten, tot er geslagen wordt, maar mag steeds, als hij er kans toe ziet, probeeren verder te komen. Alleen tusschen de honken dreigt hem gevaar, daar een looper uit is, als hij door een speler van de veldpartij met den bal in de hand wordt aangeraakt, terwijl geen deel van z'n lichaam in aanraking is met een der honken. Zoo kan b.v. de vanger door een snellen aangooi naar den derden honk- man dezen in staat stellen een looper uit te tikken, die tracht van het 2de naar het 3de honk te komen. Juist die voortdurende strijd tusschen de velders en de loopers er kunnen tegelijkertijd loopers zijn op het 1ste, 2de en 3de honk die wedijver in tactiek, snelheid en behendigheid, maakt het spel zoo bijzonder levendig en aantrekkelijk. Gooit een werper 4 X „wijd", dan heeft de slag recht op een vrijen loop naar het 1ste honk. De partij, die na 9 beurten de meeste punten gemaakt heeft, heeft den wedstrijd gewonnen. Het is de taak van den werper om door héél hard of nu eens hard en dan weer zacht te gooien het den slag moeilijk, ja zelfs onmogelijk te maken den bal te raken. Meestal beheerschen de werpers het spel. Uitslagen van 10 of 20 zijn in Amerika heel normaal. E. BLEESING. (Voorzitter Ned. Honkbal Bond). Werper: Vanger: Eerste honk: Tweede honk: Derde honk: Korte stop: Linksvelder: Middenvelder: Rechtsvelder: Nederland Pijnakker Baas Schijvenaar Meenhorst Wilders Lammers Holewijn Mulder v. d. Putten België Gillet Verschueren Payne Demaere van der Velde Cramm Bresselaars Aandagt Deleeuw Voor een volledige scoringkaart, waarin alleen de slagvolgorde, die omgeroepen zal worden, ingevuld moet worden, zie men de vol gende pagina's. 27

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 27