AjaxE.D.O. 9—15. Ajax begon met Nico van Lobberegt op de plaat, die de eerste vier innings heel behoorlijk wierp. De eerste twee innings verliepen punt loos, maar toen legden Blomvliet, Prins, van Lobberegt en Beumer (met bijna een homerun) het hout erop, zoodat de stand 30 in ons voordeel was. De Haarlemmers hadden wel is waar in de derde inning den stand tot 32 verkleind, maar de vierde beurt verliep weer puntloos, dank zij een onmogelijk schijnende catch van Piet Weppner, die, al vallende zijn keeperscapaciteiten toonde. De vijfde inning bracht voor E.D.O. 2 punten, waardoor de stand 43 in het voordeel der Haarlemmers was. Nu ging het echter hard. De zesde inning kwam met 3 punten voor onze tegenpartij, de zevende met twee en wanneer Piet niet voor de tweede maal een schitterende vang gemaakt had, zouden er stellig meer punten gescoord zijn. De stand was nu 93 voor E.D.O. De vol gende inning werd een débacle. De E.D.O.'ers sloegen toen namelijk van Lobberegt naar alle kanten, met het resultaat, dat Blomvliet bij den stand 153 het werpen overnam en het tot een goed einde bracht. De laatste slagbeurt bracht een verrassing. Zeer goede slagen van Prins, Hordijk, van Lobberegt, Weppner en Blomvliet brachten maar liefst 6 spelers over de thuisplaat, waardoor de eindstand 915 werd. Blauw-Wit—Ajax 13—6. Weer begon Nico op de plaat, evenals de vorige week. De Blauw witters ontvingen hem echter met een serie van vier honkslagen, welke met de fouten in het veld mee vier punten opleverden. Onge veer hetzelfde herhaalde zich in de volgende inning; nu waren het 2X4 wijd en een paar fouten, die ons noodlottig werden, waardoor de stand bij het ingaan der derde inning reeds 71 was. Nu kwam Blomvliet op de plaat, maar hij scheen aanvankelijk niet in vorm te zijn. Tweemaal een honkslag en één homerun brachten 3 punten en den stand op 101. Maar goede vangen van Hordijk en Prins maak ten een einde aan deze inning. En ook wij scoorden een punt; stand 102. Blomvliet scheen er nu pas pleizier in te krijgen, waardoor Blauw- Wit driemaal voor nul aan den kant ging. Wanneer Jan ter Heide in de laatste inning niet te laag op het derde honk aangegooid had, zou de vierde nul ook binnen zijn geweest, maar nu werd de stand 136. Uitblinkers waren er in dezen wedstrijd aan onze zijde 2, n.l. Prins met een slaggemiddelde van 1.00 (3 uit 3) en Hordijk met 0.75 (3 uit 4). Ajax—H.H.C. 0—4. Dezen wedstrijd hadden we niet behoeven te verliezen, als er maar geen fouten gemaakt waren. Prins en ter Heide maakten echter ieder één kostbare fout, die samen vier punten opleverden. En deze vier punten bleken later de beslissende te zijn! Jan Blomvliet, die van begin af aan op de plaat stond, was nu eindelijk weer eens goed op dreef. Voor de door hen gemaakte fouten revancheerden Prins en ter Heide zich echter schitterend door fraaie running-catches. Aan slag was de H.H.C.-werper Pijnakker voor ons niet te bespelen. Wel brachten enkelen het tot een honkslag, maar dan gingen zij óf door een gedwongen loop op het tweede honk uit, óf de volgende spelers sneuvelden op drie slag. Tegen de verwachting in is A.F.C. nu gelijk met ons gekomen, waardoor we nog een spannend einde tegemoet gaan. Play up, boys, we moeten tegen Haarlem in de meerderheid blijven. Afgesproken? Clubgenooten, komt allen Zaterdag 19 Augustus om half vier naar ons stadion om onze honkballers aan te moedigen; zij hebben uw steun noodig! „We blijven eerste-klasser en winnen Zaterdag", zij onze leus. DEMPSEY. 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 24