Kostbare nederlagen voor onze Honkballers. Door vacanties en plotseling inlasschen van den voor ons beslis- senden wedstrijd AjaxHaarlem, is het mij niet mogelijk een uit gebreid verslag van de door onze negentallen gespeelde wedstrijden te maken, zoodat ik mij moet beperken tot het memoreeren van enkele feiten. Onze junioren konden hun wedstrijden door vacanties niet voor het volle pond winnen, waardoor hun fraaie kans op het behalen van den kampioenstitel aanmerkelijk gedaald is. Inderdaad is er nog wel een heel klein kansje, doch dan moet er van A.F.C. gewonnen worden. Het tweede is uitgespeeld; hier zagen wij heelemaal weinig fraais, vooral door het onvoldoende werpen. Voor de derde maal in één seizoen tijds liet Teddy Koenen zonder afschrijving zijn negental in den steek, waarvoor hij van de lijst der Ajax-honkballers is ge schrapt. Dit als voorbeeld voor degenen, die ook nog wel eens de gewoonte hebben om zonder afschrijving weg te blijven, terwijl ver der in overweging zal worden genomen, teneinde aan dergelijke euveldaden, die in een vereeniging als Ajax niet te pas komen, paal en perk te stellen, strengere straffen toe te passen. Wat ik in de tweede helft der competitie reeds voorzag, is bewaar heid geworden. Ons eerste negental heeft, voornamelijk door slecht veldwerk, zijn resteerende wedstrijden verloren, waardoor de moge lijkheid bestaat, dat het eerste klasseschap verloren gaat. Deze slechte resultaten zijn voornamelijk te wijten aan de onvoldoende inzichten der jongere spelers betreffende honkbal. Zij denken door praatjes, snoeverij en zich op de borst slaan wedstrijden te kunnen winnen, denken dat zij, en zij alleen kunnen honkballen en zien niet in, dat honkbal een routinespel is, waar zij eerst na jaren vol leerd in kunnen zijn. De tegenpartij laat zich niet imponeeren door de gedachte, dat zij wel eens eventjes dit of dat zullen doen, spelen degelijk en overdacht honkbal en winnen daardoor. Bovendien luis teren zij door hun eigenwijsheid niet in het minst naar de leiding en spelen daardoor ieder hun eigen spel, met het resultaat, dat het een warboel wordt. Dezen Zaterdag zal worden gespeeld AjaxHaarlem. Door vacan ties van enkele eerste negental-spelers moeten wij onvolledig op komen, doch wij hopen, dat de invallers en degenen, die overblijven, zich de ernst van de situatie voor oogen zullen houden en zonder bravour zullen spelen, voor wat zij waard zijn. Ajacieden, komt ons eerste negental aanmoedigen voor het behoud van het eerste klasseschap. J. BLOMVLIET. Hoewel wij het met de door Blomvliet aangegeven redenen niet geheel eens zijn, plaatsen wij zijn opmerkingen natuurlijk toch, om dat er wel een kern van waarheid in zit. Men leze ook de rest der honkbalrubrlek, waarin een andere lezing ten beste wordt gegeven. RED. 23

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 23