A J A X- NIEUWS Hartelijk welkom. No. 1 Zaterdag 19 Augustus 1939 23 e Jaargang MAANDBLAD onder Redactie van M. BREMER. G. DE JONGH en J. L. MELCHERS Redactie-adresM. BREMER, Noorder Amsiellaan 67, Amsterdam Afd. Adverlentiën: B. WESSEL, Mauvestr. 32, 's-Gravenhage. Tel. 776978, Postreken. 113258 In de eerste plaats roep ik hier bij de opening van ons voetbal seizoen onzen Belgischen vrienden van de Antwerp F.C. een hartelijk welkom toe op ons terrein. Wij stellen het buitengewoon op prijs, dat Paverick en zijn mannen dezen Zondag onze gasten zijn en dat onze jongens volgende week Zondag in Antwerpen hun gasten mogen zijn. Ajax heeft in het buitenland een goeden naam, spelers van diverse landen hebben in ons mooie stadion reeds gespeeld. Helaas is door de internationale toestanden ons contact met het buitenland een weinig verbroken en daarom stel ik het zeer op prijs, dat onze eerste tegenstander van dit seizoen een club is uit het met ons be vriende Belgenland. Zoowel de Antwerp F.C. als Ajax spelen een technisch spel en ik twijfel er niet aan, of wij kunnen met deze tegen standers weder genieten van een prachtigen wedstrijd. Zeer onvolledig zou ik zijn, wanneer ik niet een woord van hartelijk welkom toeriep aan onze trouwe schare supporters, die jaar in jaar uit voor ons elftal een zeer groote steun zijn geweest. Ongetwijfeld zullen wij hen ook dit jaar zoo wel bij de thuis- als uitwedstrijden niet missen, maar daarbij spreek ik de hoop uit, dat gij allen ons elftal op correcte wijze zult aanmoedigen en U zult onthouden van minder gepaste opmer kingen tegenover scheidsrechters, spelers der tegenpartij en de spelers van Uw geliefd Rood- Wit. Laat men ook buiten Amsterdam kunnen zeggen: Ajax is een correcte vereeniging en zij heeft een groote schare sportieve supporters. Dat zal een groote voldoening zijn, zoowel voor U als voor ons. En tot slot een woord aan Anderiesen en zijn mannen. Gij begint het seizoen als kampioen van Nederland en ge zult het dit seizoen niet gemakkelijk krijgen. Elke vereeniging zal er een eer in stellen den kampioen van Nederland te kloppen. Daar om doe ik thans weer een beroep op U om alles in het werk te stellen natuurlijk uitsluitend op sportieve wijze om Uw Ajax M. J. Koolhaas

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 1