Sporfmagazijn EILERS een verschuiving sprake zijn, want de club, die thans zonder ruw spel op de laatste plaats belandt en eerst in de degradatie-wed strijden „losbreekt", zou dit dan reeds in de gewone competitie doen in haar strijd tegen de laatste plaats. Men zou dus inderdaad be reiken, dat er in de promotie- en degradatie-wedstrijden geen ruw spel meer was, doodeenvoudig omdat die wedstrijden dan niet meer bestonden, maar daarvoor in de plaats zou het spel in de gewone competitiewedstrijden aanzienlijk verruwd worden. En dan het onbillijke. Neem het geval, dat twee clubs tegen het einde van het seizoen met een gelijk aantal punten onderaan ben gelen, terwijl een derde club slechts één punt voorsprong heeft. Er moet dan door alle nog maar één wedstrijd gespeeld worden en wel nummer 8 tegen nummer 10, terwijl nummer 9 zijn laatste ont moeting te spelen heeft tegen de club, die juist na een zeer zwaar seizoen de vorige week kampioen geworden is. Zou het nu zoo ver wonderlijk zijn, als de kampioen zich niet zoo héél erg meer in spant, wel niet opzettelijk laat winnen, maar toch door het gemis aan enthousiasme verslagen wordt? Nummer 9 is door dit gelukje buiten gevaar, maar nummer 10, die tegen de zelf nog in gevaar verkeerende nummer 8 moet spelen, verliest en degradeert daar door automatisch. Zeg nu niet, dat dergelijke gevallen niet voorkomen, want laten we maar eens naar ons zelf kijken. Toen ons eerste na een inder daad zeer zware competitie in het vorige seizoen den afdeelings- titel had behaald, restte nog de uitwedstrijd tegen Haarlem. Nu is deze wedstrijd wel altijd zeer lastig, maar hadden we deze opgave een paar weken eerder te vervullen gehad, dan hadden we gewon nen, daar zijn we nu nog zeker van. Thans deed o.a. Anderiesen niet mee en een gelijk spel was het resultaat van een vrij tam partijtje. Hier ziet men dus het geval van een op papier sterkere club, die door gebrek aan belangstelling, zooals we dit zouden willen noemen, zich een punt afhandig laat maken. Er zijn natuurlijk nog veel meer argumenten aan te voeren, precies zooals er trouwens ook wel iets te zeggen valt voor automatische promotie en degradatie. Met bovenstaande hebben we echter o.i. de meest belangrijke punten aangeraakt en deze punten zijn positief scherp tegen het voorstel tot afschaffing der promotie- en degra datie-wedstrijden gericht. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal er dus ook dit jaar weinig in onze voetbalwereld veranderen. KALVERSTRAAT 43 - TEL. 35543 Het beste adres voor alle SPORT-ARTIKELEN Ajacieden genieten 10 pCt. reductie, op vertoon diploma 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 13