alle drie wat blasé van kampioen zijn zouden zijn geworden. Nu moge het misschien een feit zijn, dat zij bij het eerste kampioen schap, dat zij meemaakten, veel enthousiaster waren dan thans, evenzoo is het waar, dat zoowel Anderiesen, als Schubert en van Reenen in het afgeloopen seizoen voorop in de rij gingen van hen, die Ajax met alle geweld op de bovenste tree wilden zien. Eer zucht, sportieve eerzucht lag daar aan slechts ten grondslag. Met Ajax zijn deze spelers in het laatste decennium onafscheidelijk verbonden geweest; het aantal wedstrijden, dat zij hebben moeten overslaan, kan men op de vingers van één hand tellen, zoodat steeds het succes van Ajax ook hun suc ces was. Veel lief en leed hebben zij daarbij mee gemaakt, maar het prijst onze vereeniging, indien wij daarbij mogen vastleggen, dat het een maximum hoeveelheid lief en maar een heel erg klein beetje leed was. Dat het zoo moge blijven! Het is niet te verwonderen, dat zij in hun eervolle, langdurige voet balloopbaan alles beleefd hebben, wat voor een voetballer is weg gelegd. Alle eer, die er in de voetbalwereld te behalen is, hebben zij behaald, ook de per soonlijke eer, zooals het ver kiezen voor het Nederlandsche elftal, voor Zwaluwen-teams en voor het Amsterdamsche elftal. Weinig ambities blijven er zoo doende voor hen over, maar één is er toch nog steeds, waar zij voor kunnen blijven werken en dit ook zullen doen. Dat is n.l. het verlangen om hun club, hun Ajax, aan den top van het Ne derlandsche voetbal te houden. Want hoewel zij geen van drieën meer tot de jongsten be- hooren, kan Ajax hen nog steeds niet missen. Alle drie behooren zij nog immer tot de steunpila ren van ons eerste elftal, waar op men nog heel wat jaren hoopt te kunnen bouwen. Proficiat Wim, Piet en Jan met jullie unieke prestatie! Hoewel deze zeer waarschijnlijk nog vele jaren als ongeslagen record geboekstaafd zal blijven, wenschen wij jullie toch toe, dat je gezamenlijk dit record nog heel wat scher per zal stellen! M.a.w., dat jullie er in zullen slagen nog enkele jaren deel uit te maken van het kampioenselftal van Nederland. Dat wenschen we jullie, dat wenschen we daardoor onze geheele ver eeniging toe! 313

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 9