Ongeëvenaarde prestaties van drie Ajacieden. 0 Het behalen van het zevende landskampioenschap is natuurlijk voor onze geheele vereeniging een feit van beteekenis geweest, maar voor drie spelers in het bijzonder was het meer dan dat. Im mers, Wim Anderiesen, Piet van Reenen en Jan Schubert brachten hierdoor een welhaast niet te verbeteren record op hun naam, want dit kam pioenschap was voor hen reeds het vijfde, dat zij mede hielpen bevechten. Beseft men feitelijk wel goed, wat dit beteekent? Hoevele spelers zijn er niet in Nederland, wier grootste wensch het is nog eens eenmaal deel uit te maken van het clubelftal, dat kam pioen van Nederland wordt! En dan hebben wij maar liefst drie spelers in ons midden, die dit heugelijke feit reeds voor de vijfde maal meemaken! Eigenlijk is het allemaal zoo vanzelf gegaan, heeft men er dus geen erg in ge had, wat het beteekent, dat deze spelers zich in al die jaren zóó hebben kunnen handhaven. Week in, week uit hebben zij zich geheel voor de voetbalsport in het algemeen, en voor Ajax in het bijzonder moeten geven en steeds met het doel voor oogen kampioen te worden. Want al is een kampioen schap heusch niet het hoogste en mooiste doel in het leven van een sportman, om er naar te verlangen dat te behalen is een uiting van een sportieve eerzucht, die een ieder moet bezitten om in staat te zijn het beste te geven, wat in hem is. En dat heeft dit trio dit record-driemanschap in den langen loop der jaren altijd gedaan. Want al heeft de critiek in het algemeen ook hen niet gespaard hooge boomen vangen nu eenmaal veel wind men heeft toch nooit van hen kunnen zeggen, dat zij niet steeds getracht hebben er het beste van te maken. En hoe begrijpelijk zou het overigens geweest zijn, indien zij 312

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1939 | | pagina 8